Kedimin Cinsini Öğrenmek İstiyorum

demetozge

Her veteriner başka bir şey söylüyor.

6 CEVAP

miss_fby

Çok tatlıymış kediniz, maşallah :) Hangi ırklara benzetiyor veterinerler?
Kedinin anne babasını, yani soyunu kesin olarak bilmeden kediniz şu ırktır demek doğru değil bence. Çünkü melez kediler pek çok açıdan birden fazla ırkın özelliklerini taşıyor.
Kedinize baktığımda ön profilden british shorthair ırkına benzetiyorum ancak yan profilden yüzüne baktığımda o ırkın standartlarına uymuyor. Muhtemelen melez ( kırma ) bir kedicik bu.
Kürk rengi ise tortoiseshell ya da kısaca tortie olarak adlandırılıyor. Bu kürke sahip kedilerin birbirinden güzel rengarenk bebişleri olur :)

nildogcat

Allah'ım bune güzellik! Bence British melezi olabilir:)

miss_fby

Safkan bir ırka ait olmadığı müddetçe genel anlamıya melez/kırma denir hayvanlara. Yurtdışında bu tarz belirli bir ırkı olmayan kediler için "domestic shorthair" deniyor, yani bildiğiniz yerli kedi :)

demetozge

çok teşekkür ederiz

demetozge

veteriner de british tekir kırması dedi ama bunun da bir adı yok mu :)))

demetozge

hahah iyiymiş :) çok teşekkükr ederim ilginize : ) kedi değil bence cadı, insan :)