Kedim Yeni Geldi Ve Korkuyor ?

frknerbyy

Merhaba arkadaşlar yeni bir kedi aldım.Adı şans kendisi 2 gündür bizimle henüz çok yeni kendisini 2 aylık diyerek aldık,Sorum şu Şans çok korkak sürekli yatak altı ve kenarı gibi ona zor ulaşabileceğimiz yerlerde.Elimize almamaya özen gösteriyoruz ancak çok alışmasın yanlızlığa diye bazen alıp sevdiğimizde hemen kendisini seviliyor mırlıyor yani mutlu ama yere koyduğumuz an yine köşelere hücum ediyor sizce bu geçici bir durum mu ne yapmalıyım ?

11 CEVAP

Anonymus552223

Nereden aldiniz?

nilayy24

Ben de 2 ay önce sahiplendim kedimi annesi tarafından reddedilmiş bir kediydi o yüzden çok küçüktü. Kaçması korkması çok normal çünkü yabancısınız henüz, kendisi istediğinde yanınıza gelecektir biraz alışması için zaman tanıyın :)

frknerbyy

Kaçıyor çünkü çok küçük güvenini kaybetmek istemiyorum bu yüzden

Anonymus552223

Başiniz sagolsun bu arada

Anonymus552223

Ve neden elinize almamaya özen gosteriyor sunuz?

frknerbyy

Benim kedim vardı karbon onu maalesef kaybettik.Kardeşim ve ben karbona çok düşkündük kardeşim strese girdi yemeden içmeden kesildi.Babam da kuzeniyle konuşup onlarda bulunan yavruyu hediye almış o şekilde

Anonymus552223

Yani petshoptan gelmis olsa travmasi var dicem ama guvenilir bir evden geldigi icin, sadece ufak bir alisma sureci geciriyordur. Cabuk atlatir umarim. Yalniz vet kontrolune goturdunuz mu? Biraz bakislari halsiz geldi, belki de sadece çekingenliktentir.

frknerbyy

Malum sokağa çıkma yasağı olduğu için veterinerimiz kapalı Çarşamba günü ilk iş onu götürücem.Sizce elime almalı mıyım 2 gün oldu yani oyun falan oynamak onunla güvenini mi kaybettirir yoksa işe yarar mı ?

frknerbyy

Malum sokağa çıkma yasağı olduğu için veterinerimiz kapalı Çarşamba günü ilk iş onu götürücem.Sizce elime almalı mıyım 2 gün oldu yani oyun falan oynamak onunla güvenini mi kaybettirir yoksa işe yarar mı ?

Anonymus552223

Elinize aldiginizda kaçip tislamiyormus, mırlıyormus, o yuzden alin bence. Yuksek yerlerde yatmak da kedilerde kendine guveni getiriyormus. Saklanmasindan da cam kenarinda falan uyumasini tesvik edin (acik olmayan cam)

Kedimiriltisi

Onun sizin yaniniza kucaginiza gelmesini bekleyin, ilk gunlerde pek samimi davranmaz. Zaten yavru hemen alisir bir haftaya tamamen