Nefes Darlığı/Yardım

blue_hpood

kedi severler, lütfen yardımcı olun, paniklemiş durumdayım. bugün bizim panter kusar gibi sesler çıkardı, kusma yok. baktım, sadece zor nefes alıyordu. sonrasında kumuna girdi, kumu tozutuyor, en kısa sürede değişeceğim, kumundan çıkınca da tuhaf nefes alış verişleri oldu. kumdan kaynaklı mıdır? yeni kısırlaştırıldı, bundan kaynaklı olabilir mi? yardımcı olabilecek..

10 CEVAP

kumun tozu ciğerlerine kaçmış olabilir belki kumunu değiştirebilirsiniz reflex önerebilirim çok tozmuyor onun dışında bir an önce vete götürmelisiniz

tortiegolge

Kediler öksürürken kusar gibi görünür, kesinlikle veterinere başvurun

Dün aynı nedenden veterinere gittik. Sıcaktan dolayı zor nefes alıyormuş ve tansiyonu falan da çıkmıştı bizimkinin. Doktor ilaç verdi. Bir an önce götürün veterinere.

paytakpenguen

Malt kullanıyor musunuz acaba? Midesinde biriken tüylerden olabilir, astım ve alerjide de aynı belirtiler var veteriner muayene edince hırıltılı nefes duyarsa test ister büyük ihtimal, ciddi bir şey yoktur umarım. geçmiş olsun

blue_hpood

paytakpenguen hayır, malt kullanmıyorum. midesindeki tüylerden mi bilmiyorum.. nefesi tuhaftı.. umarım yoktur. teşekkür ederim

blue_hpood

AliceTheScottish veterinere götüreceğim. kum tavsiyesi için teşekkür ederim, değiştireceğim kumu

LadyAndCat

Malt veya mide tüyleri için mutlaka bir ürün kullanmalısınız. Neden kaliteli bir kum almadınız afedersiniz soruyorum çünkü tozlu kumların ne kadar zararlı olduğunu biliyorsunuzdur herhalde?
Geçmiş olsun.

blue_hpood

LadyAndCat ilk kedim, çok acemiyim. kum konusunda fazla araştırmamıştım, doğrusu bu. gerçekten kötü hissediyorum.. ne kadar zararlı olduğunu biliyorum, hemen değiştireceğim kumunu. malt da kullanmaya başlayacağım, bilgim yoktu açıkçası. teşekkür ederim

blue_hpood

tortiegolge başvuracağım. bu yaptığı sanki nefes alamıyor gibiydi.. teşekkür ederim

blue_hpood

ChaunceyvonSnuffles çok teşekkür ederim