Fitmin Purity

paytakpenguen

Bu mamayı kullanmak istiyorum ama numunesini isteyebilecegim bir yer var mı? İnstagram hesaplari yok mu ben mi bulamadım. Mamayı kullanan varsa yorum yapabilir mi etkileri hakkında, içeriği güzel, sadece kedim tadını sever mi diye tereddütlüyüm.

27 CEVAP

TATA4242

@bmcat
Tabiiki protein bakımından N&D prime ürünleri ile aynı değil.Daha çok N&d düşük tahıllı ürünlerinin,tahılsız versiyonu gibi.Yani bunu bile düşündüğünüzde iyi diyebilirim.Çünkü N&D prime fiyatları malum,düşük tahıllıda hem çok iyi değil hemde gine epey pahalı.Bu sebepler sebebiyle iyi bir ürün.Ergin kedilerin en az %36 oranında protein ihtiyacı var.Ancak ortalama olarak,%30-%35 oranında diyetde uygulanabiliyor.Bu sebepler ile içeriğine baktığımda ve protein oranına göz gezdirdiğimde,gayet yeterli görüyorum.N&D den daha fazla hoşuma gitmesinin sebebi ise daha önce açıkladığım nedenler,en azından N&D kadar ucu açık kavramlar içermiyor.Ancak gine BHA ve BHT içermesi eksi bir özelliği.Elbette onay verilen düzeyde içeriyor ama ginede kötü bir özellik olarak hanesine eksi puan yazılıyor.Buda doğal olsaymış,ne N&D si be kardeşim derdim :)ama tekrardan üstüne basarak,Ndden daha iyi içeriğe sahip olduğunu söylemek isterim.Çünkü içeriklerin en önemli yeri,et kaynağının şüpheye yer bırakmamasıdır.

paytakpenguen

1 hafta kullanınca ilk gözlemlerimi yazarım

TATA4242

Evet aynen öyle,şimdi doları euroyu bahane ederler,dolar euro düşer.Ürünlerin fiyatı düşmez,tekrar zamlı fiyatdan almaya devam ederiz :)Yani her zamanki gibi olan gine bize oldu.
Bunu sürekli söylüyorum arkadaşlarda,marka ile alakası yok,ülkemizi anlatmak için söylüyorum.
5 ay önce Nd düşük tahıllı
260-280 tl şimdi 400 tl
Gine aynı şekilde Nd prime 300-320 tlye alınabiliyordu,şimdi 420 tl.Matisse bile aldı başını gitti.Acana ve Orijene hiç girmiyorum,onlar zengin kedilerin yemeğiiii sjsjsj

TATA4242

İnanın bende çok uzun süre bunun cevabını aradım ve halen almadım :)Şahsen içeriğine bakınca,Nd ile aynı tepkiyi verecekleri kanaatindeyim.İçeriğine değinirsem,yazılana göre N&D den daha iyi bir içeriğe sahip,en azından.Meat yazısı,dried yazısı ve fresh yazıları mevcut.Kedilerin sevme konusuna tekrar döner isem,içeriği domuz ürünlerini fazlasıyla barındırdığından yağlı olduğunu ve bu sebeple kedilerin sevebileceğinide düşünüyorum.

altininannesi

*******den sipariş veren var mı hiç peki?

paytakpenguen

Numune gönderiyolarsa mükemmel olur ulaşabilirsem önce şansımı deneyeceğim. Katılıyorum, indirim görmek gözlerimi yaşarttı :D indirim çok mümkün bir şey sadece firmanın insiyatifine kalmış. Çünkü her şeye haddinin çok çok üstünde bir paha belirleniyor :)

TATA4242

Ben *******de daha önce kullanıyordum.Zaten *********** gibi popüler e-ticaret adreslerindede bayiliği var.En son siparişimde N&D almıştım,2 yıl sktli gelmişti.Birde mama paketini sarıp sarmalamışlardı,naylon jelatini çıkar çıkar bitmemişti :)
Birde ************dan Mutamin almıştım,onun paketlemeside muazzamdı.Adamların koruma olarak içine koydukları hava yastığı sadece 8 tl :)

TATA4242

Sokak ağzında,boş yapma derler ya,boş yaptık site ceza olarak,böyle yaptı.Yeniden eskiye şeklinde ayarlayın.Olsun bunada şükür,sevdiğim kişiler ban yemedi :):)

LadyAndCat

Buyrun kendi sitesi:
https://www.fitmin.com/en/cats/fitmin-cat-purity
Kullananlar yorum yapar. İçerik olarak gayet iyi görünen bir mama. Protein oranı yüksek bir mama.

paytakpenguen

Bende bütün sitelerde aradım ama toplasak 5 tane yorum okuyabildim hakkında, diğer markalar gibi popüler değilmiş :) içeriği tek tür etten oluşmadığı için çok hoşuma gitti orijendeki gibi çeşitli. Sanırım bir gözü karalık yapıp 1,5 kg'yi denemeden 10 kg olanını alacağım. Su tüketimi çok iyi ama bu mamadan sıkılırsa yaş mama günleri yaparız diye düşündüm. Önemli olan kızımın sağlığı ama bütçeyi rahatlatmak adına da iyi bir seçim sanki :) ayda 1.5 kg'ye 89-110 tl ödeyip nd veya instinct alıyoduk. 1.5 kg yaklaşık 42 tl'ye gelmiş oluyor 10 kg paketi ile.

paytakpenguen

Site için teşekkür ederim :)

bbeyzvv

sizce matisse mi bu mu içerikleri yakın ama bilemedim

TATA4242

Evet banada Acana Grasslands modelini andırdı.

TATA4242

Zaten bu sebeplede çok hoşuma giden bir mama

TATA4242

Ben en son *******de en uygun fiyatları gördüm,alıcaktım ama elimde çok mama var :)Yani 1 yıl sktsi var ama benim elimdeki mamalar 8-9 aydan önce bitmez.