Köpeğim Çok Havlıyor

Furkanertas

14 aylık erkek alman çoban köpeğim var bahcede kalıyor yoldan gecen insanlar kedi onlar dışındada havlıyo yeterli yürüyüşte yapıyoruz fakat yinede aşırı şekilde havlıyo bunun sebebi veya çözümü nedir?

3 CEVAP

tuanatuti

belki de büyüdükçe koruma duygusu daha çok arttırmıştır büyük ihtimalle çoğu şeyi tehdit olarak görüyor havlamayla zor başa çıkılıyor uzmandan yardım isteyin derim

LadyAndCat

Köpeğinizi bu konuda eğitmelisiniz. Siz yapamıyorsanız köpek eğitmenlerinden yardım alabilirsiniz. Köpeğiniz küçük bir eğitim alabilir. Ayrıca şimdi söyleyeceklerim için bana kızmayın:
Çoğu insan şöyle düşünüyor.
“Evim bahçeli eh ben de bir kedi/köpek alırım bahçeye salarım olur biter.” Bu çok yanlış bir düşünce. Bahçeye hayvan salmak hayvan beslemek demek olmuyor.
Evcil hayvanınız eve geldiği ilk günden beri sizin tarafınızdan eğitilmeli veya uzmanlar tarafından.
Umarım sorununuzu çözersiniz.

Furkanertas

Bu önceden olan bir sorun değildi yeni yeni başladı ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim