Müjdeli Haber.. Kedimin Gözünü Kurtarabildim !!!

jamesdeen

Arkadaşlar kedim Bülent kardeşi tarafından fena hırpalanmıştı. Gözü öyle bir çizilmişti ki (ilk 2 fotoğrafta görüyorsunuz) gözünü açamıyordu bile. Biz parmağımızla gözünü açtığımızda içinde göz gözükmüyordu o derece berbat haldeydi.
Aynı zamanda nezlesi vardı. Burnu çok fena tıkalı haldeydi. Burnu tıkalı olduğu için yemek ve su tüketemiyordu. Veterinere gittiğimizde doktor ciğerlerine sıvı aktığını söyledi. Hem gözünü kaybediyorduk, hem de ciğerine sıvı akıyordu. Normalde serum takması gerekiyormuş ama kedimiz 50 günlüktü ve 2 gündür hiçbir şey yememişti, ilaçlar ağır gelebilirdi. O yüzden hem gözünü sürekli temizleyip damla kullanmaya devam ettik, hem de çok az minigramlar şeklinde şırınga ile günde 1 defa antibiyotik verdik.
Bülent bey biraz acılı bir süreçten geçse de artık nezlesi neredeyse tamamen geçti ve gözünde büyük ilerleme kaydettik. 2 gün önce veterinere götürdük ve şu an bulanık da olsa görebildiğini, zamanla tamamen iyileşeceğini söyledi.
3. fotoğrafa koydum iyileştiği biraz belli oluyor ve gözünde hafif gri gibi bir perde var ama o da zamanla geçecekmiş.
Tabii bunlar olurken 2 gün önce farkettim ki sağ patisinde ve gözünün üstünde tüyler dökülmüş. Veterinere gittiğimizde bunu da söyledim ve Bülent'in ne yazık ki mantar olduğunu öğrendim...
Ama pes etmek yok. Nezlesi ve gözü büyük oranda iyileşmiş durumda. Yakın zamanda mantarın da geçeceğini ve tüm bu acılı sürecin biteceğini umut ediyoruz. Bu sevincimi de burada paylaşmak istedim. Umarım sağlık sıkıntısı yaşayan tüm dostlarımız bir an önce şifa bulur ve bu acılı günleri atlatır. Hepinize sağlıklı ve patili günler dileriz :)

21 CEVAP

suledoruk

Çok sevindim çok geçmiş olsun öpün onun yanaklarınııı

Gecmis olsun tatli bebege :)

eozgeu

Çokkk geçmiş olsunn insallah saglikli uzun yıllar gecirirsiniz beraber ????????????????

eozgeu

Hahahh emoji koymuştum alışkanlıktan soru işareti olarak çıkmış :))

ya çok geçmiş olsun mantarı da geçer umarım bir an önce bol bol vitamin takviyesi yapın yavrucağa tüyü kadar ömrü olsun

jamesdeen

Hepinize çok teşekkür ederim :)
@AliceTheScottish dostum vitamin aldım 2 günde 1 onu veriyorum. Haftada 1 yoğurt da veriyorum. Başka bir şey veremem çünkü antibiyotik kullanıyor belki daha fazlası ağır gelebilir bilmiyorum. Umarım en yakın zamanda tamamen sağlığına kavuşacak :)