Müjdeli Haber.. Kedimin Gözünü Kurtarabildim !!!

jamesdeen

Arkadaşlar kedim Bülent kardeşi tarafından fena hırpalanmıştı. Gözü öyle bir çizilmişti ki (ilk 2 fotoğrafta görüyorsunuz) gözünü açamıyordu bile. Biz parmağımızla gözünü açtığımızda içinde göz gözükmüyordu o derece berbat haldeydi.
Aynı zamanda nezlesi vardı. Burnu çok fena tıkalı haldeydi. Burnu tıkalı olduğu için yemek ve su tüketemiyordu. Veterinere gittiğimizde doktor ciğerlerine sıvı aktığını söyledi. Hem gözünü kaybediyorduk, hem de ciğerine sıvı akıyordu. Normalde serum takması gerekiyormuş ama kedimiz 50 günlüktü ve 2 gündür hiçbir şey yememişti, ilaçlar ağır gelebilirdi. O yüzden hem gözünü sürekli temizleyip damla kullanmaya devam ettik, hem de çok az minigramlar şeklinde şırınga ile günde 1 defa antibiyotik verdik.
Bülent bey biraz acılı bir süreçten geçse de artık nezlesi neredeyse tamamen geçti ve gözünde büyük ilerleme kaydettik. 2 gün önce veterinere götürdük ve şu an bulanık da olsa görebildiğini, zamanla tamamen iyileşeceğini söyledi.
3. fotoğrafa koydum iyileştiği biraz belli oluyor ve gözünde hafif gri gibi bir perde var ama o da zamanla geçecekmiş.
Tabii bunlar olurken 2 gün önce farkettim ki sağ patisinde ve gözünün üstünde tüyler dökülmüş. Veterinere gittiğimizde bunu da söyledim ve Bülent'in ne yazık ki mantar olduğunu öğrendim...
Ama pes etmek yok. Nezlesi ve gözü büyük oranda iyileşmiş durumda. Yakın zamanda mantarın da geçeceğini ve tüm bu acılı sürecin biteceğini umut ediyoruz. Bu sevincimi de burada paylaşmak istedim. Umarım sağlık sıkıntısı yaşayan tüm dostlarımız bir an önce şifa bulur ve bu acılı günleri atlatır. Hepinize sağlıklı ve patili günler dileriz :)

21 CEVAP

psabrk

Bu gün okuduğum pozitif güzel sayılı yazılardan birisi :)
Cidden çoook sevindim.
Mantarıda geçer inşallah.
Çok geçmiş olsun,sizlerede sağlıklı günler ^_^

jamesdeen

Arkadaşlar ilk fotoğrafta neden kedinin kafasında karton olduğunu soranlar olacak şimdiden cevap vereyim.
Damlayı damlattığımızda direkt olarak gözünü temizlemeye çalıştığı için damlayı kullandıktan sonra 5 dakika kadar karton geçirdik kafasına. Merak etmeyin asla boynunu sıkan bir karton parçası değildi, sadece patisiyle gözünü temizlemesini engelledik :) Zaten 5 dakika sonrasında da hemen çıkardık

jamesdeen

Çoook teşekkür ederiz.
Normalde bu tedavi sürecini daha erken atlatabiliriz. Ama Bülent bey sağolsun gözüne damlattığımız damlayı temizlediği için, aynı zamanda mantar olan bölgelerine sürdüğümüz kremi yaladığı için epey zorluk yaşıyoruz.
Vallahi patilerinden mandal ile tutturacağım sürdüğümüz ilaçları yalayıp temizlemesin diye o raddeye geldik :D Dikkatini falan dağıtmaya çalışıyoruz yalamasın diye, hiçbir şey işe yaramıyor illa yalayacak yaramaz

Esraesngl

Ama ne kadar tatlı birseydir bu. Çok geçmiş olsun. Onlarin canina geleni kendi yureginde hissedenlerden oldugunuz o kadar belli ki :)

Linsenpai

Ay çok sevindim. Geçmiş olsun bebeğe ❤️ umarım mantarı da bir an önce iyileşir hiçbişeyi kalmaz

LadyAndCat

Yerim onu :) çok geçmiş olsun bebişinize ve size.

jamesdeen

Çok teşekkür ederim :) Keşke Bülent de öyle düşünseydi. Kendi parçam gibi bakıyorum, hiçbir şeyinden eksik bırakmıyorum. Kendisi anca benim ayak parmaklarımı ısırıyor hkdafhokadflmh Ya elalemin kedisi geliyor sev beni diyor pati atıyor benim kedi ayak fetişisti. Ama napcaz biz de onu böyle seviyoruz :D

haileyy

çokk geçmiş olsun miniğee :) çok sevindim

GlsmKrpk

Bakmalara ,sevmelere doyulmaz çook tatlı maşallah.
Geçmiş olsun Bülent beye :) Mantarından da kurtulur inşallah

DenizTinik

ya ben onun minnak kartonunu yerim ya

Siyammm

Helal olsun çok iyi bakmışsınız hastalıklar ardbarda gelmesine rağmen. Umarım başka sorun çıkmaz sağlıklı ömürler dilerim birlikte ❤️

kubracetin9

Oy maşallah kuzum benim inşallah eskisinden daha sağlıklı olur

Alaracatlover

Çook geçmiş olsun bıdığa:)

KediTontik

Maşallah çok tatlı geçmiş olsun :)

altininannesi

Öncelikle şu sıralar aldığım en pozitif haber :') Çok mutlu oldum zorlu bir süreci atlattığınız için umarım mantarı da bir an önce biter miniğinizin :') Size ve oğlunuza sağlıklı ve huzurlu yıllar diliyorum ❤️