Ucuz Mama + Multivitamin

jamesdeen

Arkadaşlar ND gibi kaliteli mamalar kullandığımızda multivitamine pek gerek kalmıyor diye biliyorum.
Peki ben BonaCibo, Reflex gibi pek iyi olmayan mamalar kullansam, ama vitaminlerinden eksik kalmaması için multivitamin macunu kullansam? Yani ucuz mama + multivitamin şeklinde beslesem kedimi?
Bu durumda aldığı vitaminler mineraller sizce yeterli olur mu?
Yoksa vitamin kullansam bile kesinlikle mamada ucuza kaçmamalı mıyım

11 CEVAP

Cansumuezza

Vitamin kullansaniz bile O mamalarda et yok. Vitaminden önce kedilerin ete ihtiyacı vardır. Vitamin kullanmayip kaliteli mama kullanmak çok daha sağlıklı ve mantıklı.

LadyAndCat

Ucuz mama + Vitaminler yapan ve bunun yeterli olduğunu düşünenler var. Ben bu düşüncede değilim.
Ya kedinizin iç organları mahvolursa ??
Karaciğer , böbrek giderse??
İdrar yollarında taş oluşursa??
Kısaca kedin hastalanırsa en pahalı reçeteli mamaları kullanmak zorunda kalırsınız.
Kedin “CİNS” ise zaten hiçbir şekilde UCUZ MAMA DÜŞÜNME.
Hastalıklara yatkın olduklarını biliyorsunuzdur...

Cansumuezza

Vitaminde ucuz değil ki hergun verdiginizi dusunursek çok daha pahalıya gelir hatta

LadyAndCat

Cansu’ya katılıyorum lütfen anladım anlayacağımı diye gülmeyin :s
•Matisse Kitten 10 kg(280 TL)
Ve sonra da bütçenize göre bu şekilde olabilir:
•Brit Premium Care Kitten 8 kg
(180-225 TL)
•Whiskas Kitten 2 kg (65 TL)
•Friskies Junior 1,5 kg (43 TL)
YERLİ FİRMALARIN İÇİNDE HİÇ ET OLMAYAN UCUZ MAMALARINA DÜŞMEYİN SONRA KEDİNİZİN SAĞLIĞINI HİÇ TOPARLAYAMAYABİLİRSİNİZ ÇÜNKÜ DAHA ŞİMDİDEN ÇOK VETERİNER MASRAFINIZ ÇIKMIŞ.
KİLOSU 10-15 LİRA OLAN UCUZ MAMALARI DÜŞÜNMEYİN BİLE.

bbeyzvv

bonacibo mystic matisse kullanabilirsiniz ama bonacibo kullanırsanız haftada 3-4 kere et tavuk yumurta ciğer pişirip verin

Carathras

Kendimi tuşu basılı kalmış klavye gibi hissediyorum ama içeriği iyi olan ve fiyatı hesaplı olabilecek Mystic var ben mısır, mısır gluteni, pancar vs takıntılıyım bu sebeple öneririm.
İçeriğinde yazana göre et var ve bu saydığım zararlı tahıllar yok.
Araştırabilirsin istersen... petlebi de de satılıyor bu mama yaklaşık 3 olacak kullanıyorum ben ama N&D de kullanıyorum eş zamanlı.

Anonymus552223

Tek bir kedim olsa ve 10 kilo mama 5 ay gitse asla ucuzuna kacmazdim. Mama 500 lira bile olsa aylik 100 liraya geliyo cok mu

jamesdeen

Ya kedimin sağlık sorunlarından dolayı yüzlerce lira harcadım. Daha olması gereken aşılar da var. Bunları hesaba katınca şu sıralar kaliteli mama alacak bütçem yok ne yazık ki. Bana beni maddi açıdan zorlamayacak bir mama önerisinde bulunacak dostlar var mı?

jamesdeen

Tamam ben anladım anlayacağımı teşekkür ederim :D Bir şekilde halletmeye çalışacağım

Layda177

mama tavsiyesi bu video yardımcı olabilir size

Anonymus552223

Ucuz mamalarda eksik olan tek sey vitamin degil. Protein kaynaklari kotu ve uzun vadede en basitinden deri problemleri yapiyor. Iceriginde zararli seyler de oluyor. Kediniz de hassas kedi. Dayiya söyleyin odeneği arttirsin:)