Tüy Sorunumuz

Nilaymercan

Arkadaslar merhaba kedim 1 haftadır çılgınlar gibi tüy döküyor malum aile büyükleri tarafından kızılan ben oluyorum :)
Mamamız nd balıklı kısır mama
Mevsim gecişi dediğimiz hangi ayda başlayıp hangi ayda bitiyor acaba yardımcı olurmusunuuuz

5 CEVAP

mishathecat

Evet bu konuda bende bilgilenmek çok isterim. Bana da vitamin önerdiler tüy dökümünü azaltmak için. Gimcatten sipariş verdim şimdi deneyim gözlemlerimi yazarım. Ayrıca haşlanmış yumurtanın sarısı da tüy dökümünü azaltıyormuş diye duydum

Hatice00

Gim cat multivitamin kullanıyorum hem tüy dökümü hemde genel takviye olsun diye almıştım. Tüy dökülmesi biraz azaldı çok bir fark olmadı ama eskisi gibide değil sanki. Günlük tariyorum bir de

mavitilki

Kesin bir tarih yok ilkbahar ve sonbahar aylarında yaşanıyor. Evinizin konumu dahi kedinizin tüye girme dönemini etkileyebilir bu arada. Örneğin eviniz kuzeye bakıyorsa muhtemelen serin hava uzun süreli evinizde olacağından kediniz ilkbaharda tüye daha geç girecektir. Sık sık tarayın, vitaminlerinizi aksatmayın, malt macununu bu dönem bir tık daha fazla daha sık kullanmak isteyebilirsiniz evdeki eşyalar için de rulolarla temizlik yapabilirsiniz.

Suraemir

Her kediye göre değişiyordur bence bizimki çok döküyordu bi ara şimdi hergün tarıyorum hergün evi de süpürüyorum bayağı azaldı kucağıma alınca çok tüy kalmıyor kıyafette bence mevsim geçişinde ne yaparsan yap dökülüyor

Nilaymercan

Cook tesekkur ederiim
Hepinize