Kedi Yanık

Sevgiii06

Kedim ani bir hareketle masanın üzerindeki kahveyi devirdi ve birazı üzerine döküldü. Hemen yıkadım döküldüğü yeri falan ama şimdi koltuğun altından hiç çıkmıyor bakamıyorum. İyi gelen krem ilaç vs. bilen var mı lütfen yardımcı olun çok korkuyorum çok yanmıştır diye.

5 CEVAP

poughkeepsie

Veterinere götürün öyle kafadan bişeyler sürülmez kontrol etsin, sokağa çıkma yasağı varsa 155i arayarak veya en yakın ilçe karakolunu arayarak izin alabilirsiniz

TATA4242

Yanıklara iyi gelen öz yağlae mevcut.
Papatya yağı
Nane yağı
Lavanta yağı
Sarı Kantaron yağı
Kekik yağı
Gibi benzeri yağlar,bilimsel olarak ispatlanmış yağlar ama bunları,yanığa direkt uygulamamak lazım.Çünkü yanığı daha fazla şiddetlendirebilir.Başka yağlarla kullanılarak uygulanmalı.Bu sebeple evinizde papatya çayı veya aloe vera(özü) uygulamak iyi gelecektir.Diğer bir seçenek ise lavanta çayıdır.İnsanlarda kullanılan ürünlerden biride Bepanthen plus,ancak alerjik etki görünebilir.Evet bu ürünler hayvanlarda test ediliyor ama her hayvanda aynı etkiyi göstermiyor.Yani şimdi,yanığın kaçıncı seviye olduğunuda bilmiyorum,başlangıç seviyesinde(birinci seviye)ise çabuk etki gösterir ama diğer seviyelerde mutlaka,uzmanlardan yardım alınmalıdır.İlk yapmanız gereken şeyi,hemen yapmışınız.Eğer dökülen yer sadece kızarıksa ve iltihap veya su toplanması yok ise,birinci derece yanıktır.

Sevgiii06

Yasak var ve veterinerimiz kapalı o yüzden başka çözüm aradım

suledoruk

Kendiniz müdahale etmeyin verdiğiniz krem ilaç vs yanığa iyi gelse bile yalama ihtimali var ona zarar da verebilir. Veterinere götürün

psabrk

Yasak var ve veterinerimiz kapalı o yüzden başka çözüm aradım

Açık veteriner vardır Bulunduğunuz ilin valiliği paylaşmıştır nöbetçi veterinerleri oradan bakabilirsiniz.