Kedi Tuvaleti Kokusu İçin Ne Yapabiliriz?

Katya06

Merhaba, Katya için bir süredir Hills balıklı mama kullanıyorum. Kittenda balıklı olması benim için önemli çünkü tavuklu mamalara alerjimiz var. Ama inanılmaz koku yapıyor. Hem mama hem kum kabı kokusu. Öyle ki her dışkıdan sonra temizlesemde sabah kalktığımda kusacak gibi oluyorum. :))):) Ben parfümsüz kum kullanmayı tercih ediyorum ama bu süre içinde parfümlü yada kalın taneli vs hepsini denedim. Kum kabının daha az kokması için tozlar var bildiğim kadarıyla. Bunlardan kullananlar var mı? Katya bu aralar kısırlaşacak ama bir yaşına kadar kitten mamaya devam etmeyi düşünüyorum. Dolayısıyla bu 3 ay için bir çözüm bulmalıyım. Karbonat, vanilya deneyen oldu mu? Çok hassas ne kadar kullanmak istemesemde bu koku kullanacağımız şeylerden daha fazla zarar veriyor bence kendiside rahatsız. Her türlü öneriye açığım. Birde kum kabını ne kadar süreyle yıkıyorsunuz?

18 CEVAP

LadyAndCat

Katya;
Başka bir kum markası deneme şansın varsa lütfen dene...
Balıklı olduğu için bu kadar kokuyor olabilir. Evet yavru kediler için balıklı mama bulmak neredeyse imkansız :)

Katya06

Karbonattan sonra son çare everclean artık. Asla almam diyordum. Yada günlük kum değiştireceğiz. :)

Gamsem

Proline aldım bende yaklaşık bir haftadır kullanıyorum öyle aşırı bir koku yok açıkçası ama bebek pudra kokulu olmasına rağmen kokusuz.ilk bebeiş geldiği zaman bizim pershopçu benty sandy marka verdi o kokuyu gerçekten tutuyordu parfümlü tabi toz konusunda 2 markada tozlu ama aşırı derecede bir toz yok ama proline bitince benty sandy e dönücem