Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Lütfen çok acil

nildogcat
nildogcat

13580


Merhaba Herkese! Benim 4 aylık dişi chincilla ırkı bir kedim ve yaklaşık bir hafta önce 4.5 aylık erkek hir scottish fold aldım.Dişi kedim erkek kedime çok fazla hırlıyor ve saldırıyor.Boğazını ısırıyor.Zor ayırıyorum.Aralarının düzelmesi için ne yapabilirim?Lütfen çok acil.


8 Cevap

Sutlac_Lizzy
Sutlac_Lizzy

466


Erkek kedinin veya her ikisinin de kısır olmaması durumunda bu şekilde bir durum olması muhtemel.Kavga etmeleri birbirlerine üstünlük sağlamaları nedeni ile olur.Siz sakın araya girmeyin.Bir süre sonra birisi evin içinde pasif diğeri ise aktif olan kedi olacak.O zaman bu kavgalar sona erer.


nildogcat
nildogcat

13580


Teşekkürler fakat araya girmesem dişi boğup öldürücek.


tugbagursoyy
tugbagursoyy

1277


dişi kedi evin sahibi olduğu ve bölgesine biri girdiği için böyle yapıyor. ikisini birden aynı ortama koymamanız gerekirdi. bir süre ayırın derim. kokularını bıraktıkları bir eşyayı, battaniyesi olur, sürtündüğü bit şey olur, diğer kedinin yanına bırakın kokularını tanımaları ve alışmaları gerekiyor ilk önce. bir süre kapı altından birbirlerini koklasınlar. bir çok yazı okudum bu konu hakkında hepsi aynı anda bir araya getirilmemesini söylüyor


tugbagursoyy
tugbagursoyy

1277


biraz yanlış ifade etmişim sanırım demeye çalıştığım şey hemen bir araya gelmemeleri, aynı anda yazmışım yanlış anlaşılma olmasın :)


nildogcat
nildogcat

13580


teşekkür ederim.dün erkek kedimi veterine götürdüm boynunda yara vardı.bencede bir süre ayrı tutmam gerekiyor.Teşekkür Ederim:)


runforyourlife
runforyourlife

2522


Bende bu olayı yaşadım 1 hafta içinde birbirlerine yakınlaşmamaları bence çok normal. Yemek kaplarını ayrı kumlarını aynı yaparsanız durumunuz çözülecektir. Birbirlerine yaklaştıklarına gözlemleyin kavga etmeye yeltendiklerinde 5-10 saniye bekleyin devam ederlerse ayırın.


runforyourlife
runforyourlife

2522


Birbirlerine alıştıktan sonra yemek kaplarınıda birlikte kullanabilirler.


nildogcat
nildogcat

13580


Cevabınız için saolun.Erkek kedimi maalesef sahiplendirmek zorunda kaldık...


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
587 Görüntüleme
8 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor