Yardımcı Olur Musunuz?

_Azra_
_Azra_

1738 Puan

Merhaba! Bir yavru köpek sahiplenmek istiyorum. Golden cinsi. Oturduğum yerden 20 dk uzaklıkta aile büyüklerimizin kaldığı bahçesi geniş olan bir evde bakmak istiyorum. Her gün oradayım neredeyse. Sizce uzaklık mesafesi açısından bir sorun olur mu? İşim yüzünden her zaman yanında olamayacağım. Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Fakat buraya da danışmak istedim fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. Ek olarak sormak istediğiniz bir şey varsa lütfen yazın.


10 CEVAP

LadyAndCat
LadyAndCat

132391

Eğer köpeği sahiplenecek olan sizsiniz tüm sorumluluğu da siz almalısınız. Aile büyükleriniz çok yaşlılarsa köpeğinize eğitim verip oynayamazlar. Sorumluluğu sizden çok daha yaşlı insanlara atmanızı önermem. Tabii ne yapacağınız sizi ilgilendirir ama sonra kedisine köpeğine bakamayıp onlara başka yuva arayışına çıkıyor insanlar...


_Azra_
_Azra_

1738

@LaydAndCat aile büyükleri derken çokta yaşlı insanlar değiller. Sokakta yardıma muhtaç bir köpek gördükleri anda bile hemen alırlar beslerler sonrasında veterinerlere teslim ederler. Tüm yükü ben alacağım bunun farkındayım. İş saatlerinde bakabilecek kimse olmadığı için orada bakmayı düşünüyorum. En azından ben yokken ona arkadaşlık, yoldaşlık edebilecek birileri var. O yüzden içim rahat fakat uzun süredir bu tarz şeylerle ilgilenen benden daha fazla bilgili insanların fikirlerini almak istedim yinede çok teşekkürler:)


blue_hpood
blue_hpood

13416

yaşadığım şehirde de birisi böyle golden besliyor. beslemek denirse.. tanıdığı birinin bahçesine bırakıp gitmiş, her gün suyunu mamasını verip gidiyor. hayvan yalnız.. kafasına eserse çıkarıp gezdiriyor. böyle yapacaksanız sahiplenmeyin lütfen.. goldenlar çok insan canlısı köpekler, yalnız kaldıkça agresifleşiyorlar.


blue_hpood
blue_hpood

13416

bana kalırsa hiçbir köpeğin bahçede kalması uygun değil. gün içerisinde bahçede olabilir fakat geceleri ailenin bir üyesi olarak o da evde kalmalı. belki şu an fırsatınız yoktur, daha sonra sahiplenmeyi de düşünebilirsiniz belki


_Azra_
_Azra_

1738

@blue_hpood emin olun o kadar hayvan düşmanı değilim. Gerçekten okurken bile bir tuhaf oldum. En fazla 1 gün ailemde yalnız bırakırım herhalde o da işlerim çok aşırı yoğun olursa. Gerçekten çok üzüldüm umarım bir hayvan dostu sokakta görüp ona yuvasını açmıştır.


_Azra_
_Azra_

1738

@blue_hpood ben o konuyu biraz düşündüm açıkçası evle bitişik büyük bir kulübe yaptırmayı planlıyorum. Evin içine rahatça girip çıkabileceği bir alan düşündüm biraz masraflı olabilir belki ama değer diye düşünüyorum.


tuanatuti
tuanatuti

2979

eğer çok ilgilenilmeyecekse çiftlik köpeği tarzı sadece mama su verilip ortada bırakılacaksa hiç girmeyin derim emin olun sizinle aynı evde olmuyorsa büyük sıkıntı yaşatır kapalı kalamaz ağlar sıkılır


blue_hpood
blue_hpood

13416

ne yazık ki bahsettiğim köpek hep orada.. özel mülk olduğu için hiçbir şey yapamıyorum. sahibi de sadece yavrularını satmanın derdinde, hayvanlardan anladığı yok.
bahsettiğim köpek golden, ben de ev sahipleri evdeyken gider oynarım bazen bu köpekle. bu yüzden söylemeliyim, çok sosyal hayvanlar. asla uzun süre yalnız kalmamaları gerek. yağmurda ve soğuk havalarda da evde kalması daha uygun olur. imkânlarınız dahilinde yapın, köpek bakımı zor. ben vazgeçtim. lütfen ona iyi bakın, sorumluluğunu üstlenin. sokaklar terkedilmiş golden dolu. umarım iyisi olur:)


sekerfare21
sekerfare21

115616

Golden apartmana uygun bir kopek degil kesinlikle. Yaslilarin bakabilecegi turden bir kopek de degil. Ozellikle genclik doneminde asiri hareketli oluyorlar.


_Azra_
_Azra_

1738

@sekerfare21 apartmanda bakmayacağız zaten en fazla 1 gün yalnız bırakırım diyorum keşke biraz dikkatli okusaydınız.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 184 Görüntüleme
  • 10 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32435 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR