Hangi Irk Daha Uygun Olur?

_Azra_

Merhabalar bir köpek sahiplenmek istiyorum bahçesi geniş bir evimiz var orada bakmayı planlıyorum. Şu anlık golden düşünüyorum fakat sizin tavsiyelerinizi de göz önünde bulundurmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz??

13 CEVAP

Anonymus552223

Karışık ırkyani sokaklarda yaşayanlar tabiki:) barinaklardan bebek kopek kurtarin. Yapmasaniz da bir kez barinagi ziyaret edin, onlarin beni bu kafesten kurtar diyen acılı bakışlarina dayanamayip bes on tane alacaksiniz

_Azra_

@epiglottis maalesef karantinadan dolayı şehir dışındaki barınaklara gidemiyorum. Önceden arada bir ziyaret ederdim. Gözlerindeki bakışlardan bile neler yaşadıkları anlaşılıyor. Çok haklısınız.

mavitilki

Ankara'daysanız Hacettepe Haydok'a bakın derim. Çocuklarımız yuva bekliyor. Seve seve görüşme alır, şartlar uyuşursa çocuklarımızı teslim ederiz ^^

_Azra_

@blue_hpood küçük bir şehirde yaşıyorum barınaklar maalesef şehir dışında karantina yüzünden gidemiyoruz. Ne kadar süreceğini de bilemediğimiz için bazı ilanlardan bakmayı düşündüm yardıma muhtaç köpeklerde var bu tarz sitelerde. En yakın zamanda ziyaret etmek istiyorum gerçekten.

blue_hpood

barınaklara bakın lütfen, bir sürü cins ya da sokak köpeği dolu. yavrular da var.. oradan sahiplenebilirsiniz. ya da şehrinizin hayvan koruma derneklerinden.

mavitilki

Büyük köpekleri tavsiye ediyorum. Bahçeli evler için çok uygunlar. Koşuyorlar, geziyorlar... Lütfen barınak bebeklerinden seçmeye çalışın.

Anonymus552223

Yetiskin de olur tabi ama yavru cok fazla var bu aralarm insanlar sikayet ettiginde gelip aliyorlar. Anne tekrar hamile kaliyor sonra tabi. Yetiskinler bir sekilde sokaga alismis olduklari icin yavru dedim

tuanatuti

bahçede bakılıcaksa küçük ırklar uygun değil büyük ırklara bakabilirsiniz

_Azra_

@mavitilki karantina süreci biterse ziyaret ederim teşekkürler:)

Gamsem

Goldenlae güzel her canlıyla aşırı iyi geçiniyorlar fakat bizdekinde bebekliğinden beri alerji problemi var egzama gibi düşünün ankara özel veteriner en iyi hastanesine bile gitti sonuç 0 mama vs herşeyi denediler yani bazı ırkların problemleri oluyor bunu bilerek alın şuan iyi ama arasıra oluyor ve masraflı oluyor iyice ataştırıp bence karar verin.alman kurduda çok iyi bir ırk eğitim konusunda süper bizdeki gerçekten öğretilmediği hald ekonuştuğumuz içşn komutları biliyor ve oda arkadaş canlısı bildiğim ırk bunlar birde sibirya kurdu var bizde o ırktan uzak durun başına buyruklar birkere dinler 10 kere dinlemez .cins köpek alırken muhakkak hastalıklarınıda araştırıp alın goldenlarda dediğim gibi alerji çok görülen birşey

Cansumuezza

Golden istiyorsaniz lütfen sokaktan sahiplenin. O kadar çok terkedilen ve üzgün olan golden var ki..

Cansumuezza

Daha geçenlerde terkedilmiş bir goldeni yeni ailesine uğurladık o sokakta herkesten medet uman bakışlarla dolaşan çocuk şimdi o kadar mutlu ki. Yeniden doğmuş gibi. Sizde onlara bir şans verin pişman olmayacaksiniz

_Azra_

@Cansumuezza bu dediğinizi göz önünde bulunduracağım çok teşekkürler.