Kizginlik

Bensuozdemir

Merhaba arkadaslar kedim 11 aylik ve ilk defa kizginliga girdi. Kizginligi bitsin bu zamanlari bir daha yasamamasi ve onun sagligi icin kisirlastiracagim. Bu surecte deneyimi olan arkadaslar neler iyi geliyo yardimci olursa cok sevinirim. Minigim cok az uyuyor ve oyun oynamak istemiyor surekli miyavliyor ne yapacagimi sasirdim. Rahatlatici muzikler aciyorum onunda etkisi olmuyor. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

10 CEVAP

Linsenpai

Tebrik ediyorum sizi cins kedi sahibi olmanıza rağmen üretim makinesine çevirmeyip sağlığı için kısırlaştırmayı seçmenizi. Keşke herkes sizin gibi olsa

Bensuozdemir

Kuyruk sokumuna bastirmayi bende hic saglikli bulmuyorum bir kac videoya denk geldim ve acikcasi cok uzuldum. Lavanta suyu kaynatsam patilerine sursem bi zarari olur mu acaba nasil onermislerdi size ?

sekerfare21

Karnini oksatiyorsa karnini oksayin. İlk kizginliksa yapilacak fazla bir sey yok. Bana lavanta tarzi seyler onerilmisti ama fazla etkisi olan seyler degil.
Bu surecte yapacaginiz en iyi sey kedinin kacmasini engellemek olacaktir. Benimki kapiyi acip cikmisti.
Kuyruksokumuna bastirin tarzi seyler de soyleniyor ama ben pek saglikli bulmuyorum.

Bensuozdemir

Onun sagligi benim icin her seyden degerli guzel yorumunuz icin tesekkur ederim

Edaturk

Öncelikle çok yakın bir süreçte yaşadım kısırlaştırma deneyimini sizinle paylaşabilirim.
Benim kedim erkek ve erkek kedilerin kısırlaştırma süreci dişilere göre daha kolay ameliyatı 2 saatten biraz daha fazla sürdü ve aynı akşam içerisinde uyandı yavrum uyandığı gibi gidip aldık hemen zaten aynı gün içerisinde anestezi etkisi geçmemiş olduğu için yarı baygın halde oluyorlar. Ben bütün gece başında bekledim mama ve su yememesi ayrıca hareket edip kendine zarar vermemesi için beraber sabahladık sabah 7-8 gibi mama verebilirsiniz demişti veteriner o saatte önce biraz su içirdim kusma durumu olacak mi diye yarım saat sonrasında mama yemesine müsaade ettim deli gibi yedi zaten :) kusma falan olmadı çok şükür
Dikkat etmeniz gereken diğer husus ameliyat yerini yalaması olacak bizim minik maalesef yalamaya meyilli olduğu için nefret ettiğim yakalıktan takmak zorunda kaldık. Elimden geldiğince takmadım uyku saatlerimiz haricinde hep başında durdum kendim engel oldum yalamasına
Toplamda 10 gün içerisinde de tamamen iyileşti zaten yaralarında dikiş vs de olmuyor erkeklerin.
Şimdiden çok geçmiş olsun kısırlaştırmak doğru karar :)

Cansumuezza

Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Biz kızgınlıkla dönemini lazerle atlattık yavru olduğundan kanıyordu :) sonra yorulup uyuyordu. Birde veterinerimiz içeriği bitkisel olan passiflora şurup önermişti dediği ölçü kadar içiriyordum çok sıkıntı çektiği zaman kedim.

Ruyasmom

ilgisini çekebilecek oyunlar oynayabilir yeni oyuncaklar edinebilirsiniz (ben kelebekli kendi etrafında dönen oyuncağı kullanıyorum her daim ilgisini çekiyor) ve maalesef besin ihtiyaçlarını karşılayamadıklari için vitamin takviyesini uygun görüp ben ilave yapmıştım. Bir İnternet sitesinde doğal papatya yapraklarını kaynatıp kediye surdugumuz zaman rahatlama özelliğinin olduğunu duydum ama yanlış bilgi vermek istemem ben denemedim . Son olarakta iğne ve hap formları var kızgınlık olayının ivedi bir çözüm için kullanılabilir

Bensuozdemir

@edaturk yorumunuz icin tesekkur ederimm ne guzel cocugunuzun yanindaymissiniz hep :) birlikte saglikli omurleriniz olsun insallah

Bensuozdemir

@ruyasmom evet bu siralar cok az mama yiyor bi vet ile konusacagim gerekli takviye var mi diye yorumunuz icin tesekkur ederim

Bensuozdemir

Yorumunuz icin tesekkur ederim miniğiniz ile guzel yillariniz olsun :)