Sokağımıza Gelen Kedi Kırma Bir Kedi Mi ?

ILoveF

3 gündür sokağımıza yeni bir kedi geldi. Maşallah kocaman bakımlı bir kedi ve sürekli kendini sevdirmek istiyor. Birisi kayıp mı etti terk mi etti acaba arayacağım. Ama kulakları düşük bir kedi. Acaba scottish kırması bir kedi midir? Maddi durumum çok yok ama engelli bebekler olsunda istemem. Bu çok acı olur. Sahibi çıkmazsa eğer kendimi zorlayıp kısırlaştırmalı mıyım? Yani bazı yorumları tahmin edebiliyorum şimdiden yazayım ne olursa olsun tekirde olsa kısırlaştırmak lazım kedileri daha sağlıklı kılabilmek için elimden geldiğince ara ara yaptırıyorum zaten. Sadece eğer bu scottish kırması ise yavruları genetik sıkıntılı yavrular olur diye korkuyorum o yüzden aciliyet tanımalı mıyım ona sahibini bulamazsam onun için sormak istedim. Bu konuda bilgili değilim çünkü.

12 CEVAP

Zeke

Hepsini siz alamazsınız ki anlıyorum bizde de öyle durum. Şunu da besliyim bunu da besliyim diye diye nüfus artıyor.
Eve alamıyorsanız bari kapıya mama-su kabı koyun da gitmesin yavrucuk. İnşallah sadece kaybolmuştur ve de sahibi bulunur...Yoksa da güvenilir birine sahiplendirirsiniz.
Cins kedi deyince millet atlıyor zaten.

ILoveF

İnşallah sahiplidir ve bulunur. Çok üzgün duruyor sürekli kendini sevdirmek istiyor. Karnını doyurup seviyorum ama eve alamıyorum malesef evde kedi durumu karışık bugünlerde :/ annesiz bir yavrumuz geldi mecburen kedimin birisi saldırıya uğradı o hasta şuan. Durumumuz stabil olsaydı evde ilgilenmek isterdim en azından ailesi varsa bulunana kadar ama pek mümkün değil bu şuan

ILoveF

Evet karnını doyurdum zaten her daim suyumuzda bahçede. İnsan elinden gelse hepsine bakmak istiyor ama maalesef mümkün olmuyor. Hele şu dönemde duyduğum her bebek kedi sesinde içim burkuluyor. Hiç ay çok tatlı geliyor sesi diyemiyorum. Hadi annesi yoksa hadi açsa diye diye vicdanımla savaş halinde oluyorum. Şimdi yine uzaklardan bir bebek sesi geliyor. 3 gün önce bir bebek aldık annesi yoksa diye. Şimdi aklım o sesi gelende. Allah'ım yardımcıları olsun. Hayat onlar için çok zor. Hepsine yetememenin çaresizliği de bana ve benim gibi arkadaşlarıma çok zor.

poughkeepsie

Eğer izin veriyorsa tırnaklarına bakın kesik mi diye, bi ihtimal belki size fikir verir :( Kulakları cins kedi tarzında değil ama tüylerinin deseni çok güzel bilemedim valla kırma mı

Zeke

Çok tatlı yaa kıyamam. Cins kedi çok ayırt edemiyorum ama kırma gibi duruyor bence de.
Veterinere götürün belki çip takılıdır, bir de ilan verin şehrinize. Sahipliyse bulunur inşallah..Atılmadıysa tabi...

Cansumuezza

Kırma değilde baska bir adı vardı bunun doğumsal bozuklukla ilgili. Örneğin bizim sokağımizda da kulakları geri kıvrık bir kedi var ama annesi babası sokak kedisi yani bu da öyle olabilir

Linsenpai

Belediyede kısırlaştırma imkanınız var mı? Bazı belediyeler çok iyi ve ilgili bu konuda eğer sizinkinde öyleyse deneyebilirsiniz

ILoveF

Keşke olsa ilgilenir sokaktaki kedilerin hepsi için uğraşırdım gönüllü ama maalesef belediyenin bir veterineri olduğu bile meçhul

NSukun

Evden kactiysa ya da atildiysa belki zaten kisirdir bir kaç yere ilan açın belki kactiysa sahibi bulur

Siyammm

America shorthair derdim tüy örtüsünden , ama ülkemizde pek yok

ILoveF

Fotoğraflar çok net olmadı ama fikir vermede yardımcı oluyordur umarım.

ILoveF

Anladım teşekkür ederim. Umarım bir ailesi vardır