Mama Markası Seçimi Yardım

ZeytinPasa

Merhabalar,
İki kedim ikisi de erkek ve kısırlaştırılmış. İkiside 7 yaşında diyebiliriz. Zeytin'in karaciğer değerleri biraz yüksek çıktı, Paşada idrar sorunu biraz şeker sorunu var.
Zeytin Royal Canin Neutered Young Male ile besliyordum.
Paşa ise Royal Canin Urinary S/O ile besliyordu evime yeni geldi. Malum ikiside veteriner maması ve çok pahalı.
Geçen ay ikisinede N&D Pumpkin Neutered aldım severek yediler biraz tüy dökülmesi artı ve dışkı biraz kokuyor.

Mamalar çok pahalı tavsiyesi olan var mı? Bu sitede herkes ND diyor. Başka markalarda olabilir. Teşekkürler.

4 CEVAP

minky

Kedileriniz hastalıkları varsa reçete mama kullanmak zorundasınız.VetLife mama olur.Reçete ıdışı mama olarak;fitmin,profneibritcare,acana,sanabelle,bozita olabilit.Matisse önerem içinde çok gereksiz ve saçma tahıllar var.Eski nd fiyatına zaten...

bmcat

Fitmin
Brit Care, Matisse, Bozita, Sanabelle.

Kedi_annesi

Ah ah sizi bir ben anlarım.. oğlum püskül de karnında sıvı birikmesi var ve idrarını kesik kesik yapıyor. Doktorumuz royal canin uranıry s/o önerdi. 1.5 kg 145 veriyorum. Hiçbir şey oğlumun sağlığından değerli değil ama bu mamada da tüy dökme sorunu oldu ve yeterince besin alamıyor gibi hissediyorum. öncesinde de pro plan kısırlaştırılmış kedi maması kullandım ama yine de idrarda sorun oluştu kısırlaştırdıktan sonra. Ve pro planın besleyici değeri çok az parasına göre az et içeriyor. Ben de oğlum etli şeyler yesin dedim N&D narlı tahılsız aldım %48 et var içinde. Ama yemek nasip olmadı hastalandı şuan royal canin e devam ediyorum ben de. Besleyici değer olarak N&D piyasanın en iyisi bence. Ama bizim oğluşlarımız fazla hassas bu konuda. Ben de çıkmaza düştüm. Veterinerle yine irtibatta olun siz yine de umarım iyileşir normal mamaya geçer ????

ZeytinPasa

Yardımlarınız için teşekkür ederim.