Köpeğimin Cinsi Nedir

Ares87

Merhaba bu benim oğlum kont 2 yaşında sahiplendiğim kişi annesi maltese babası rus finosu dedi sırtının ortası hafif dalgalı tüyleri bacakları kısa ve oldukça kaslı çok kuvvetli küçüm ırk olmasına rağmen yabancılara karşı fazla agresif bize karşı şımarık bir oğlan çocuğu bu yakışıklının cinsi doğru mudue acaba merak ettim

9 CEVAP

tuanatuti

doğrudur benziyor çünkü malteseler de yabancıları sevmez rus finoları da sevmez kaslarını yerim onun bir fitnesscı daha :D

Ares87

Haha bıraksak insanları kendinden büyük köpekleri parçalıcak yürek yemiş :)

kibatarcin

Çok tatlı maşşallah,küçükken hiç sosyalleştirdinizmi acaba?Yani 9-10 aylığa kadar hiç yabancı insanlar sevdimi ve kalabalık yerlerde dolaştımı kucağınızda?O şekilde sosyalleşti ise şuan yabancılara karşı agresif olması biraz ilginç fakat sosyalleşmediyse gayet normal görünüyor hem bu cinsler kendileri ufak başka herşey kocaman olduğu için kendini korumak için agresifleşebiliyor:D Rus finosuna ve labrador retriever kırması bir köpüşe benziyor daha çok

Ares87

@kibatarcin sürekli insanlarla beraber özellikle çocuklarla büyüdü mesela arkadaşımı çok severdi beraber gezerdik falan daha sonra arkadaşımı ısırmaya kalktı sevdiğini daha sonra sevmiyor bazı insanları hele hiç hazetmiyor

kibatarcin

@Ares87 Şuanda aklıma gelen çözümlerden biri çevrenizde yakın bulduğunuz insanların,onunla iyi anlaşmasını istediğiniz kişilerin kont un ilgisini çekecek ödül mamaları vermesi ve sizinde onun yanınızda bulunmanız ve her hırlamaya ve agresiflik göstermeye çalıştığında sert bir tavır ile 'hayır' demeniz ve eğer sakin davranırsa onu ödüllendirmenizdir.Bizimde geçici yuva olduğmuz bir elmasımız vardı dişi rus finosu 5 yaşında ve hep demir tasma ile bağlı tutulmuş psikolojisi oldukça bozuktu,onunla beraber sık sık kalabalık şehir merkezine yürüyüşe gittik ve ödüller verdik güzel uslu bir şekilde yürüdüğü zamanlar,bu şekilde artık çocuklarla oyun oynamaya başladı ve kendini sevenlere sevdirirdi başını.Bu tarz bir eğitimi denerseniz ve olumsuz sonuçlanırsa lütfen nasıl bir tepki verdiğinden bahsedin seve seve yardımcı olmaya çalışırım:D

Ares87

Arabayı kesinlikle sevmez araba tutuyor çünkü kusuyor bir komşu var mesela kadını eline geçirse parçalar kadın ödül maması veriyor hem mamayı yiyor hem kadına hırlıyor zaten köyde ben sürekli onunla yürüyüş yapıyorum oyun oynuyoruz bugün sevdiği insana yarın ne yapar kestiremiyorum daha önce çok köpeğimiz oldu asla kavgacı saldırgan yetiştirmedik hiç birini daha önceki ölen köpeğim fazla sevgiden fazla şımarıktı (onu çok özledim) ama bu bacaksız tutmasam 10 tane sürü halindeki köpeklere saldırıyo fazla cesaretli saldırgan hiç söz dinlemiyor neler yaptım asla umrunda olmaz ne yapacağımızı şaşırdık valla

kibatarcin

Ahh ahh görünüşe göre bu ufaklık baya bir liderlik taslama peşinde:D hepsinin bir karakteri var,bahsettiğim eğitim dişi köpeğin üstünde gayet pozitif bir şekilde işe yaramıştı fakat sizinki birde erkek olduğundan sanırım bölge ve sahip koruma güdüleri çok yüksek.Peki diğer evcil köpeklere karşı bu kadar saldırgan mı?Belki siz sahiplenmeden önce yaşadığı bir tramva da olabilir barınak veya sokaktan geldiyse

Ares87

2 aylıktı sahiplendiğimde bir tanıdığımız getirdi 2 yaşında şuan bence kişiliği böyle çünkü hiç bir şekilde vurma falan yok köyde zaten oldukça özgür yaşıyor beraber dağ tepe geziyoruz başka evcil köpekle değilde sokak köpeği var onunla iyi anlaşıyor ama bir gün 6 tane sürü halinde köpeğe saldırdı bacak kadar boyu var türlü türlü huyu var fazla korumacı bence bahçeye mümkün değil yabancı giremez saldırır güvenemem ısırabilir de dediğim gibi daha öncede köpek baktım ama bu biraz yürek yemiş :)

kibatarcin

Evet sizinki baya bir patronluk taslamak istiyor:D bizde terrier cinsi tarçını sahiplendiğimizde sokağa atılmak üzere idi 2 sene boyunca evde tutsak edilmiş hiç gezdirilmemiş,sosyalleştirilmemiş 1 senedir bizde oldukça düzelmeler var pozitif eğitim işe yaradı.Fakat sizin Kont un yaptığı problem bizdede var.Sürü halinde sokak köpekleri görünce çıldırıyor.Aklı sıra erkek köpek olduğundan bölgesini korumaya çalışıyor.Fakat kısır da olduğundan biraz daha sakin bizimki diğer köpekler hav dese korkup kaçıyor kısır değil ise sizinki daha da ağır basıyor bu içgüdüleri