Kedim Kuru Mama Yemiyor

bengusarioglu

kedimi sahiplendiğimden beri kendi mamasından çok bizim yemeklerimizi yemek istiyor. çok fazla ev yemeği yemesi taraftarı değilim vermemeye çalışıyorum mecburen kuru mama yiyor. fakat son 1 aydır resmen aç geziyor hayvan yine de kuru mama yemek istemiyor. en son tabakta kalmış ketçabı yalarken yakaladım. maması n&d morina balıklı. daha önce royal canin, n&d kuzu etli kullandım. yemesi az olduğu için beğenmediğini düşündüm. o yüzden değiştirdim. ama bütün mamalarda aynı şeyi yaptı. bunun bir çözümü var mıdır? ne yapmalıyım

5 CEVAP

minky

Rc de yemediyse ben şok.Rc kalitesiz ve tadınını sevdikleri bir mamadır.Birnevi cips.Kedilerin tadını sevdiği mAma olarak mystic denemeizi tavsiye ediyorum.Profine britcare yemeyenler çıkıyor çünkü genelde.Fitmin,mystic deneyin.Eğer bunları yemezlerse proplan yada hills falan deneyin çare yok.aç kalmasından iyidir

Cansumuezza

ND ocean serisini çoğu kedi beğenmiyor :(( royal canin savour exigent alın onu severek yiyip kuru mamaya alışacağıni düşünüyorum. Kiyamam ya ketcap yalamak ne ac bırakıyorlar gibi. Verem eder bu çocuklar insani :(

bengusarioglu

Yeni mama aldığımda çok hevesli oluyor sonra yememeye başlıyor. Anlam veremiyorum davranışlarına :( baya zayıf zaten...gerçekten sanki yemek vermiyormuşum gibi davranıyor :( bizim yemeklere nasıl saldırıyor görseniz :(

ipekssahin

Mama dışında çok fazla yemek vermeyin, ben kedime veriyordum hamilelik sürecinde. Bu çok kilo almasına sebep oldu şimdi mama dışında bir şey vermiyoruz.

ipekssahin

Benim kedim de ameliyat oldu steril mama yemiyor, iki gün geçtikten sonra konserve balık döktüm üzerine biraz onun kokusu ve tadıyla mamayi severek yiyor :D