Dolaba Konmalı Mı?

Ceydayyavuzz

Merhaba. Yazın sıcaklarda yaş mamaları ve maltlari dışarıda mi yoksa buzdolabında mi muhafaza ediyorsunuz? Benim evim aşırı sıcak oluyor. Daha şimdiden maltlar su gibi olmuş. Sizce dolapta muhafaza etmeli miyim? Birde dolaptan çıkarıp direk vermem sorun yaratır mi? Bir yerde sularına buz koyabileceğimizi okumuştum,sanirim buzdolabi soğukluğu bir problem yaratmaz.

16 CEVAP

Linsenpai

Ben yaş mamaları da maltları da buzdolabına koyuyorum hiç risk almamak için, vermeden bi yarım saat önce de dışarı çıkarıyorum oda sıcaklığına gelsin diye

ZehraBulutt

Dolaba koymakta bir sakınca yok maltları, oda sıcaklığında tutun demek buzdolabına koymaya gerek yok anlamında. Ama ev içi 25-26 dereceleri geçiyorsa o artık oda sıcaklığının üstü oluyor zaten, bu durumda buzdolabında saklanmalı.

Pinarac

Ben kuru mamayı da koyuyorum 2 kilo aldım dolaba koydum direk guvenlık kilitli olduğu İçin bitince koyup tekrar dolaba koyuyorum bir problem olmaz sıcakta kuru mamalarda bozulabilir

blue_hpood

ben cam şişe tutuyorum dolapta, günde beş altı kere suyunu döküp soğuk su koyuyorum. yaş maması da daima buzdolabında. yemeden önce çıkarıp ısıtıyorum. sorun olmadı hiç:)

blue_hpood

malt kullanmadığım için bilemeyeceğim:/

jamesdeen

Vitamin kullanıyorum macun şeklinde. Resmen su gibi olmuş cıvık cıvık çıkıyor. Bilen varsa söylesin ben de dolaba koymak istiyorum ama vitaminin üstünde ''oda sıcaklığında tutun'' yazıyor bilemedim dolaba koysam bir şey olur mu acaba

ZehraBulutt

Eviniz çok sıcaksa buzdolabına koyun bence de.

Ceydayyavuzz

Peki cikarip direk versem yaz aylarinda,onun icin soguk olur mu?

ZehraBulutt

Maltı direkt verebilirsiniz o zaten minicik bir şey, yaş mamayı tabağa koyup bir 10 dk bekletin derim ilk soğuğu geçsin. Çok hızlı yedikleri için, boğazları şişebilir belki.

poughkeepsie

Maltı hep dolapta tutuyorum ben çıkarıp hemen veriyorum bi sorun olmadı zaten azıcık yiyor, yaş mamaya da biraz sıcak su katıyorum öyle dengeleniyor ama şimdi hava sıcak olduğu için vermeden biraz bekleseniz yeter, biraz serin olsa daha iyi hatta onlar da çok sıcaklıyor

dileyy

Ben de yas mamalari dolaba koyuyorum. Evin ici 29-30 derece oldugundan. Ama kuru mamadan endiseliyim, buzdolabina koymam gerekir mi onu da?

dileyy

Ben de yas mamalari dolaba koyuyorum. Evin ici 29-30 derece oldugundan. Ama kuru mamadan endiseliyim, buzdolabina koymam gerekir mi onu da?

Ceydayyavuzz

Peki maltlariniz?

Ceydayyavuzz

Valla ben dolaba koydum. Gecenlerde bir kez daha denemistim eski kivamini almıştı bence bir sorun olmaz ya. Baska yardimci olacak olan yok mu ? ;(

Ceydayyavuzz

Kuru mamalari koymak gerekmez sanirim. Var mi dolaba koyan?