Kedimin Cenesinin Altında Tuhaf Sivilce Gibi Bisey Var Bugün Farkettim

Yasin2634

Kedimin hep burnunun üstünü severim ama az önce çenesini okşadım sonra elime bisey denk geldi aynı sivilce gibi çok endiselendim bu saatte veteriner bulamadım bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz yani bilgisi olan varmi

10 CEVAP

semsemo

çene aknesi yazıp araştırın o olabilir. genelde mama kabı kaynaklı oluyor sanırım. mama kabı nasıl? kase şeklinde mi? eğer öyleyse sivilce yapabiliyor diye okumuştum. daha sığ, düz bir tabakta beslemeyi deneyebilirsiniz. belki faydası olur.

Linsenpai

Kedi aknesi bizdeki sivilce gibi de olabiliyor bazen büyük ihtimalle odur, geçmiş olsun

Ceydayyavuzz

Yuksek ihtimalle siyah nokta ;( plastik tarzi mama kaplari kullanilan kedilerde mutlaka oluyor. Kedilerin plastige alerjisi var. Internette oksijenli suyla bir kac gun silince gectigini duymuştum ama kedimde hic denemedim

Bulutcemre

Bence sabahı bekleyip veterinere danışmadan bir şey yapmayın derim ben.Ne olduğunu bilmiyoruz sonuçta. Tedavi edeyim derken yanlış şeyler yapmayın sonra

Yasin2634

@Linsenpai çok sağolun teşekkür ederim

Hilalkaya3435

Merhaba, nasıl bi yol izlediniz acaba aynı problem bizde de var suan

Yasin2634

@semsemo çok teşekkür ederim şuan araştırıyorum

Yasin2634

@ceydayyavuz yurt dışından bi su kabı geldi geçen sene onu kullanıyorum sürekli iki günde bir tertemiz yıkıyorum ama siyah bi nokta değil kırmızı bi nokta pıtırcık gibi bu yüzden biraz endişelendim oksijenli su denerim muhakkak teşekkür ederim

Yasin2634

@Bulutcemre çok teşekkür ederim inşallah sabah veterinere danisicam elliyorum orayı farkında bile değil canı yanmıyo eminim ama inşallah bi sorun yoktur

Yasin2634

@hilalkaya3435 mikrop kapmış olabilir diye söylemişlerdi gittigim veterinerler.mama kabini sürekli yıkamak gerekiyormus ve aynı şekilde su kabıda öyle ve denedim kendiliğinden geçti