Kısırlaştırma Sonrası

hermosaMia

Merhabalar kızım veterinere giderken kendi kutusuna giren aşısını uslu uslu yaptırıran bir çocukken kısırlaştırma ameliyatı sonrası bambaşka bir kedi oldu.Ürkek ve çok sinirli.Veterinerde o kadar zor zamanlar yaşıyoruz ki tüm ortalığı yıkıyor içim parçalanıyor.Aşıyı geçtim ciddi bir sorunumuzda muayene etmek bile dehşet dolu.Hatta korkudan çişini yapıyor kahroluyorum.Veteriner bile huyu ne kadar değişmiş dedi.Ayrıca evde tam bir melek ama mesela gece dışarıdan bir ses gelsin korkup hırlamaya başlıyor.Bu durumu yaşayan,çözen var mı? Kızıma nasıl yardımcı olabilirim?

3 CEVAP

kedilerde oluyor böyle kısırlaştırmadan sonra, cok korkmuştur artık bizimki de hiç pusete girmiyor zamanla daha da durulur zaman verin

_miu_

Trawma geçiriyor muhtemelen, veterinerde iyi bir anısı yok. İç dıs paraziti bilincliyseniz evde kendiniz yapamaz mısnız?

hermosaMia

Evet iç dış paraziti veterinerimden alıp evde yapabilirim geriside hadi yılda bir oluyor ama diğer türlü kontrol,oluşan bir sıkıntıda yani ciddi problemlerde o kadar zor oluyor ki mesela bir kere serum alması gerekiyordu ancak durması imkansız olduğundan ilaçla evde devam etmek zorunda kalmıştık.Umarım zamanla daha sakin olur