Tüy Tarama Sorunu

Hafsa7

Arkadaşlar kedim malesef taramayı hiç sevmiyor 4 tane fırça aldım eldiven aldım hiç birini sevmedi zorla tarayincada cizilmedik yerim kalmıyor taramayı sevmeyen kediler icin bir yöntem varmi veya nasıl daha kolay tarayabilirim

10 CEVAP

Esraesngl

Biraz rahatlatin sevdigi yerlere elinizle masaj yaparak mayistirin,araya caktirmadan tarak ekleyin

Zeke

Uykulu anını yakalayıp saldırın:)

Zukoo

Kedinizin boyutu nedir bilmiyorum ama bir veterinerden yavrular için enseden tutup tarayın önerisi duymuştum.

DenizTinik

Ne yaparsanız yapın bazı kediler sevmiyor cidden, yüzüstü yatar vaziyetteyken enseden tutup diğer elle tarayın, ardından ödül maması

Bedirhanyzc

Hüptrik gibi ödül mamaları var onu bir elinizle kediye tutun yemeye çalışırken tarayabilirsiniz

Hafsa7

iki kişi yapıyoruz birimiz vitamin yada ödül mamasini veriyor ben taramaya çalışıyorum dönüp beni ısırıyor taragi ısırıyor ilgisi cabuk dağılıyor sonrada kafama yüzüme pençe atıyor geçen yüzüme aldığım pençe darbesi hala duruyor :) enseden tutmayi hiç denemedim bir deneyeyim uyku da da değişmiyor kalkıp gidiyor kaçıyor uykusu hemen açılıyo hareketli biraz ondanda olabilir hepinize tesekkurler arkadaşlar ????

venniee

benimkide sevmiyor ya uyurken tarıyorum olduğu yerde uyandığındada eğer gidicek gibi olursa hemen ödül maması veriyorum o onu yerden rahatça tarıyorum. Şuan yavru büyüyünce naparım bilmşyorum:(

venniee

benimkide sevmiyor ya uyurken tarıyorum olduğu yerde uyandığındada eğer gidicek gibi olursa hemen ödül maması veriyorum o onu yerden rahatça tarıyorum. Şuan yavru büyüyünce naparım bilmşyorum:(

venniee

benimkide sevmiyor ya uyurken tarıyorum olduğu yerde uyandığındada eğer gidicek gibi olursa hemen ödül maması veriyorum o onu yerden rahatça tarıyorum. Şuan yavru büyüyünce naparım bilmşyorum:(

BetulP

ah bu kediler :) olayı kediniz için ne kadar keyifli ve eğlenceli hale getirirseniz alışacaktır. hafif hafif elinizle kaşırken canını acıtmadan tarakla devam edebilir, o sıkıldığı an tekrar sakinleştirebilirsiniz. evet enseden tutmak kedileri sakinleştirmek için bir yol ama ben 1 dakikalık sürelerle 10 kez taramayı enseden tutup tek seferde 10 dakika taramaya tercih ederim :)
bir de bazen tüy topakları oluyor, onları yoklayın elinizle; tararken canı acımasın :(
kolay gelsin :))