Yerli Mamaya Ön Yargı-Mystic-Hermos

minky

Sitede yerli Mamaya ön yargılı bin türlü insan var.Tamam ön yargılı alınız ama gelipte aynı içeriğe sahip ithal mamayı göklere çıkarmayın.Mesela çoğu kişi MyStic için.O fiyata o içeriğe inanmıyorum.Buna inanıyorsunuz da neden ithal mamalar inanıyorsunuz?Her neyse.MyStic ve başka bir ithal mamayı karşılaştıracağız.İçerik vs olarak.

Dried and fresh Chicken Meat (%50), Brown Rice, Pea, Chickpea, Potatoes, Refined Chicken Oil, Fish
oil, Brewer's yeast, Hydrolyzed Chicken Livers, Nucleotide Yeast Protein, Minerals, Prebiotic Mannan
Oligosaccharides, Seaweed, Turmeric Root Powder, Yucca Extract, Zucchini, Carrot, Yucca, Psyllium.

Composition:

chicken dehydrated (25%), chicken deboned (22%), rice, chicken fat (preserved with tocopherols), rice bran, dried apples, salmon oil (3%), chicken liver (2%), brewer´s yeast, mannan-oligosaccharides (165 mg/kg), fructo-oligosaccharides (135 mg/kg), yucca schidigera extract (90 mg/kg), sea buckthorn (50 mg/kg).

Yukarıda 2 tane mama var.Birinci yerli ikincisi ithal.Türkçeleri aşağıda

Kurutulmuş ve taze Tavuk Eti (% 50), Kahverengi Pirinç, Bezelye, Nohut, Patates, Rafine Tavuk Yağı, Balık
yağ, Bira mayası, Hidrolize Tavuk Livers, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiyotik Mannan
Oligosakkaritler, Deniz Yosunu, Zerdeçal Kökü Tozu, Yucca Özü, Kabak, Havuç, Yucca, Psyllium.

Kompozisyon:

tavuk susuz (% 25), tavuk kemiksiz (% 22), pirinç, tavuk yağı (tokoferollerle korunmuş), pirinç kepeği, kurutulmuş elma, somon yağı (% 3), tavuk karaciğeri (% 2), bira mayası, mannan -oligosakkaritler (165 mg / kg), frukto-oligosakkaritler (135 mg / kg), yuka schidigera özütü (90 mg / kg), deniz topalak (50 mg / kg).

27 CEVAP

minky

Pawpaın içini anartılı yazdıklarını düşünmüyorum içşndekiöt olsa olsa %20-%30.Nysticte 2 katı.Mystcin fiyatında 2 katı.Yada ben aşırı pozitifim

minky

Bence de yan matiss ile nd nasıl aynı kalite değilse PawPaw ve mystic de öyle değil.amambi ara söylenmişti MyStic içerikli bir ithal mama olsa herkes düşünmeden alır

Anonymus552223

Isim degisikligine gidildi gibi bisey hic yazmadim. FMIS sistemi nedir tam olarka falan yazmistim bileniyorum. Kac kez guvenemiyorum yazdiysam, onkadar kez de ben kullaniyorum memnunum, ishal yapmadi yazdim:)

Bedirhanyzc

Bir ara bonachibo yerli mamayı kullanmıştım. İçerik açısından o da çok zengindi ama kedimin dışkısı çok kokuyodu ve düzgün bir şekilde çıkmayıp poposunda kalıyodu bazen

minky

Birşey değil sokak kedilerine ne alacağım ona şaşırdım. ********* mı MyStic mi?onu bu mu şu mu

Ceydayyavuzz

Benim mamalar hakkinda cok bilgim yok yeniyim maalesef. Gozlerime inanamayıp icerik ve fiyat arastirmasi yaptim. Gercekten içerik cok iyi ama vitaminlerde bi tik geride sanki. Taurin miktari cok dusuk...

Anonymus552223

Sokak kedileri icin suan alabileceginiz en iyisi mystic gibi duruyor yine. Bonacibo tavuklu olmasindan midir bilmem benim kedime kepek yapmisti etki olarak mystici daha cok sevdim. Ama gercekten kediden kediye degisiyor bunlar. Bi de bonacibonun 15 kilosu yok. 1.5×10 seklinde bir suru poşet ziyanligi.

minky

Ben ithal mamalarda güvenmiyorum.Onlarında hayvanın tam olarak ne koyduğunu bilemeyiz.Ceyda bence de içerik iyi ama vitaminlerin bazıları az.Taurin vs için GimCat 0rünleri kullanılırsa yada diğer falan verilirse bence dengelenir

Anonymus552223

Eger duzgun protein kaynagi kullaniliyorsa, ekstra taurine o kadar da gerek yok zaten. Fazlasi çişle atilacak

minky

Evet BonaCibo Nun sorunu o hep küçük paketler.Bari 5 kiloluk paket olsaydı.Mystice gideceğiz vazgeçmezsem

minky

bonacibo bizimkilere iyi geldi ama mystic alacağım.yetişkin yada gurme