Yavru Köpeklerim 36 Günlük Nasıl Bir Mama Almalıyım

Miyhavponmil

Yaş mama verdim daha önce annelerinin mamalarını kemiriyorlar kuru mama sipariş ettim ama sizce içeriği nasıl olmalı bir dahaki siparişimi ona göre yapayım ayrıca anne köpeğimin de iştahı çok arttı ce 6 çocuk emzirmekten mahvoldu ne zaman ve nasıl sütten ayırabilirim? Ve anne köpek için de mama içeriği tavsiye eder misiniz tavuğa bayılıyor ama

7 CEVAP

yaprakonur

Anne emzirmeyi bırakana kadar emmeye devam etmeleri en iyisi, 60 ila 80 gün arasında bırakır anne emzirmeyi.
Bu dönemde annenin de iyi beslenmesi gerek elbette, emziren annelere de yavru köpek maması verilmesi tavsiye edilir. Emzirme dönemi boyunca ND, Acana ya da Orijen gibi yüksek proteinli kuru mamaların yavru için olanları en ideal olur, hem anneye hem de bebeklere.
Yavrular anneyi emiyor ve kuru mama yiyorlarsa süt tozuna hiç gerek olmaz.
Sağlıkla büyüsünler!

Anonymus552223

Kedi olsa ve annenin sutu yetmese 40 gunden itibaren yavru kedi mamasina baslaniyor. Sutu yetse bile ek olarak ve anneyi cok yormamalari icin verilebiliyor. Kopeklerde de aynisi gecerlidir diye dusunuyorum bence 2.5 aya kadar beklemeyin, doymazlarsa annenin memelerini yara yaparlar çekelemekten

Miyhavponmil

Teşekkürler toparladılar hatta birer göbüşleri var

mishathecat

Köpekler hakkında çok bir bilgim yok ama sanırım önce 2.5 aylık olana kadar süt tozu (kedilerde öyle yapılıyor) ile beslemeniz gerekir, 2.5 aya yakınken de yavru köpek maması alıp süt tozuyla azcık karıştırarak verebilirsiniz (mamayı yemeye alışana kadar) köpeklerde hangi mama markası iyi bilmiyorum ama ben kedimde felicia kullanıyorum köpekler için de kuru mama üretiyorlar. Ama yine de iyice araştırın

Miyhavponmil

Çok teşekkür ederiz

Miyhavponmil

Ben de öyle düşündüm çünkü artık dişleri çıktı ve bir şeyleri ısırmaya çalışıyorlar ondan dolayı oyuncak aldım oyuncakla iki dakika yalnız bıraktım oyuncağı halletmişler

GamzeUmucu

Bende köpeğimi çok küçükken almak zorunda kaldım annesinden ayırmışlardı yorumlarda süt tozu tavsiye etmişler fakat ben 2 ay süt tozu ondan sonra süt tozu ve ek takviyelerle besledim fazla fazla yedirmeme rağmen köpeğimin gelişimi geride kaldı köpeğini yavrulatan biriyle karşılaşmıştım onlar yavru köpeklerin eşit miktarda sulandırılmış keçi sütünün köpeklere çok faydalı olduğunu söylemişlerdi gerek duyarsanız detaylı araştırmanızı tavsiye ederim