Whiskas

huinnq

Whiskas mı bonacibo mu.komşum 10 yıldır whidkas kullanıyo kedisi sğlıklı?

33 CEVAP

NSukun

Bonacibo bir kedinin sağlıklı olması o mamanın kötü oldugu gercegini değiştirmez büyük oranda ishal yapiyor kedileri ve kokusu berbat kedimi yeni sahiplendigimde mama siparişim geciktigi için mecbur alimistik tuvalet kokusu berbat onu geçtim tabaktaki mamanın kokusu bile her yere yayılıyordu fiyatı da uygun değil üstelik fiyata çok daha iyi mamalar alınır ödül manasında bile alerji olan kediler duydum

NSukun

Ben ilk defa memnun olan birini duyuyorum mamalarda önemli olan içeriktir wiskasin içeriği de oldukça kötü o inde gerçek et olmasi protein oranı taurin oranı kalsiyum oranı oldukça önemlidir

jamesdeen

Bu dediğin 2 mamanın da içeriği iyi değil. Mesela BonaCibo üzerinden örnek vereyim.
BonaCibo'da gerçek et yok, sadece protein var. Peki sen et yemesen yumurta yemesen, sadece protein tozu kullansan bu sağlıklı olur mu? Olmaz.
Birçok kedide sağlık sorunu oluyor, birkaç kedide olmadı diye işimizi şansa mı bırakalım?
Kimse kusura bakmasın herkes biliyor ota boka para saçmayı. Günde 20 lira sigaraya veren insanlar var. Mevzu kedinizin sağlığı olunca mı ucuz mama almak geliyor içinizden?
Kedinizin sağlığı ile oynamayın. Eğer bütçeniz varsa ucuz mama almayın bu kadar net

Anonymus552223

1.5 kilolugu aşiri pahaliya gekiyor 15 kilo mu alacaksiniz

Siyammm

Lady and Cat sitede whiskası ısrarla öneriyor çok kötü bir mama mystic alın. Whiskastan uzak durun

Siyammm

Minky neyi savunduğunuzu anlamadım itiraf raporları var kücücük yerlere sıkştırılmış hayvanlar . Hills testing yazınca çıkıyor halen neyi savunuyonuz.
https://neavs.org/blog/2019/2/11/purina-hills-conducting-unethical-tests-on-dogscats

huinnq

bnem çoğu tnadığım gayet memnun ama?niye kötü?

Anonymus552223

Whiskasa ragmen saglikliymiş o:)
Şaka bir yana her mama her kediye ayni etki yapmiyor.. ama whiskas ithal oldugi icin icerigine gore biraz pahali. Bonaciboya gore cok da fazla artisi yok aslinda

Alaracatlover

Matissefide kötü yani hep tahıl onun yerine bonacibo alıp haftalık 1 2 kez tavuk ya da et haşlayıp verebilirsiniz :)

Anonymus552223

Tek seferde o kadar yuksek fiyat veremem diyorsaniz bonacibo var. 1.5 kiloluk seklinde satiliyor. Kargo ucreti vermemk icin de kum alabilirsiniz *********da 15 kilonun ustune kargo yok kumla tamamliyorsunuz kiloyu

huinnq

Teşekkürler hburadadan sanicat kum ve mystic mama alacağım.

Siyammm

Sitede whiskas iyimi diye anket açın tek ladyandCat ve ballıbadem iyi der galiba

Anonymus552223

Minky diyor ki: hayvan testi yapan firmalari savunan kişiler, hayvan testlerinin sadece tadım yaptirma şeklinde oldugunu düsünuyor.

Anonymus552223

Ladys and cate 1 konuda katiliyorum, gercekten bir mama hakkinda aşiriya varan, zehirmiş gibi, bu mamayi kullananlar hayvanini zehirliyormuscasina yapilan yorumlar bana da fazla geliyor. Belki de gercekten iyi gelenler de vardir. Ama gercekten icerigine gore pahali mama ve hayvan deneyi yapiyor gozumle gormedim ama bu deneylerin masum oldugunu da dusunmuyorum. Bu yuzden kedime iyi gelse de kullanacagim bir marka degil

minky

@epİglottİs haklı.öyle demek İstedİm.ladyandcat genelde mama tattırmakta bİr deneydİr değİl mİ dİye gelİyor da.ama epİglottİse yİne katılıyorum.zehİr demekte bİraz çok