Veterinerlik

tubanur

Merhaba. Üniversite için karar vermem ve program uygulamam gerekiyor. Fikir verirseniz çok sevinirim.
(Veterinerlik)
-Ankara Üniversitesi (İngilizce | 6 yıl)
-Ankara Üniversitesi (5 yıl)
-İstanbul Üniversitesi (5 yıl)

  • Bursa Uludağ Üniversitesi (5 yıl)

  • Aydın Adanan Menderes Üniversitesi (5 yıl)

!!başarı sırasına göre dizilmiştir

32 CEVAP

iirvaa

Kampüsündeki rahatliklar neler acaba? Bide bursa'yı hiç bilmiyorum. Bilen biri var mi acaba? Istanbul üniversitesinde de aynı imkanlar, pratik yapma şansı ve bahsettiğiniz kampüs rahatlığı var mıdır? Uludağ universitesiyle kıyaslandığında nasıl?

karamrve

benim görüşüm de ankara dan yana ama dilini bilemedim :) kızım rahatsızlandığında sağolsun ordaki uzman doktorlar çok iyi anlıyorlar

okncns

istanbul üniversitesi bence:) başarılar

tubanur

İngilizce için kontenjan 21 kişi zaten. :) Bende pek istemiyorum yabancı dil sevmeyen biri olarak.
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Uludağ Üniversitesi hakkında iyi yorumlar okudum genelde. Kötü yönleri neler ki?

tubanur

Orası öyle ama İzmir'in kordonunu bırakıp kalkıp Ankara'ya gitme düşüncesi içimi sıkıyor. Ama olurda Ankara'yı kazanırsam alışırım sanırım. :) Göl var ne de olsa...

tubanur

İstanbul'dan çekiniyorum açıkçası. Çok kalabalık ve binbir çeşit insan var. Bursa'da veteriner fakültesi yerleşkenin içinde ve bu büyük bir avantaj. Çevresinde yurtlar da varmış. Umarım güzel bir yer denk gelir :)

tubanur

Teşekkürler. Uludağ olacak gibi

tubanur

Çok teşekkür ederimm :)

tubanur

Ege Üniversitesi Tire'de açacakmış sanırım ama temeli olmadığı için tercih etmem büyük ihtimalle.

tubanur

Tabi ki gidip görmedim ama uzun zamandır araştırıyorum bu konuyu. İstanbul Üniversitesi'nde fakülte pek iyi değilmiş. Uludağ Üniversitesi'ndeki rahatlık şu; fakülte kampüsün içinde. Adanan Mendereste'ki ulaşım zorluğu söz konusu değil. 3 bina veteriner adaylarına ayrılmış. Veterinerlik fakültesi, hayvan hastanesi, hayvan araştırma hastanesi. Hepsi ayrı ayrı binalardan oluşuyor. Öğrenciler için diğer bir avantaj ise; kapüste veterinerlik fakültesinin civarı da dahil olmak üzere birçok yurt, kafe vs var. Üniversitenin yanında bulunan Görükle adındaki kasaba da birçok ihtiyacı karşılamak için müsait durumda.

konum

tubanur

Uludağ Üniversitesi'nin içinde değilde, Görükle'ye açılmış yurtların büyük bir kısmı da ücrete dahil servise sahip.

tubanur

Teşekkürler bilgi için :)

tubanur

Çok teşekkür ederim :)

tubanur

Çok teşekkür ederim :)