Kedim Kisirlastirildi

Basakdnz

2 tane kedim 4 aylikken kisirlastirildi. Biri gayet iyi iyilesti oyun bile oynuyo ama diger cok zayifladi yemek yemmeye basladi. Vete goturdum serum verdiyorlar 2 gundur orda simdi ise kedim iyi görünüyo kilo almis ve mama yiyo ama karın sismesi var bu normal mi??? Vet. Viral hastaligi olabilir dedi o karin sisligi yapiyormus. Ama ins olmaz dedi sizne durumu ne olur???? Cevap verirseniz sevinirim

5 CEVAP

Basakdnz

@mhtpyldz benim kediler 4 aylik kediden bile daha buyuk olduklari icin veteriner uygun gordu ama birinin ameliyattan 1 hafta sonra cok zayiflamisti halsiz hicbisey yemiyordu. Veyerinerde 2 gun kaldi ve kendine geldigini gordum sadece karin şişmesi vardi sizce normal mi

polo

benim hala aklım almıyorum ben sordum ne zaman olur diye ve araştırmıştım cinsel olgunluga eriştigi zaman vucudu tam şekline oturdugunda demişlerdi erkeklerde ve dişilerde zaten erken yapılan operasyonlar amacına ulaşmıyormuş yani yumurtalık tam gelişmeden alındıgında eksik kalıyor ve zamanı geldiginde ciddi sorunlar yaşıyormuş umarım sizde olmaz.... geçmiş olsun..

mhtpyldz

Daha tam olgunlasmadan kisirlastirmasaydiniz keske :/ benim vet en az 10 ay beklemem gefektigini aksi halde sorunlar yasayabilecegimi soylrmisti:/

Kısırlaşan kedilerin iştahının açıldığı söylenir. Sindirim sistemi ile ilgili bir problem olabilir. Mamasını kısır kedi maması ile değiştirmeyi deneyin.

Basakdnz

Kedime bugun bakmaya gittim gayet iyiydi karin sisligi serumdan oldugunu soyledi ayrica cevaplarıniz icin cok tesekur ederim