Kedim Uzun Süredir İshal Geçmiyor?

1sukrandemir1

kedim günlerdir ishal.Yaş mama vermiştik ondandır desek diğer kedim de yedi onda bir şey yok, sokaktan geldiği için ekmek falan görürse yiyor.Çok su içiyor ondan olabilir mi diye düşünmüyor değiliz.Keyfi de iyi ama dün yavrularını sahiplendirdik biraz üzgün ama ondan önce hiçbir şeyi yoktu diğer kedilerden fazla yiyor,oynuyordu.Veteriner bir şeyi yoktur,yediği bir şey dokunmuştur dedi emin olamadım.Böyle sorun yaşayan oldu mu içinizde?

14 CEVAP

NSukun

Kedinizin suyunu nerden veriyorsunuz lütfen siz nerden su içiyorsanız ona da ordan su verin. Yeme içme kaynakliysa pirinc lapasıni yoğurt veya kefirle karıştırarak verin büyük ihtimalle geçer bunun yerine haşlanmış tavuk göğsü ve patateste iyi gelir ishale bunları yaparsanız hâlâ geçmezse iç parazit sebepli olabilir.vkesinlikle süt vermeyin. Bir gün mamasını kaldirip yukarda saydığım şeylerle beslerseniz büyük ihtimalle geçecektir. Su ishal yaomaz asla su içmesine engel olmayın ama temiz su içmesini sağlayın

Janetdm

İnsanlar gibi onlarda bazen betona yattıkları zaman ishal olabiliyorlar, o yüzden olmuş olabilir.

dmatias1903

çeşmeden su verilmesi kediye hiçbir şey yapmaz. çeşmeden insan sağlığına olumsuz etkileyebilecek bir su verilemez. belediyeler bu suyu devamlı takip eder. bilip bilmeden ortalığı ayağa kaldırmayın. bu hayvanlar da siz olmasanız sokakta çöpte vs hayatta kalan hayvanlar. çıt kırıldım değiller yani. kakasını yaptıktn sonra diliyle poposunu temizleyen hayvan çeşme suyundan mı etkilenecek?

sforselin

Evet etkilenebilirler. Çöpte sokakta hayatta kalabilen hayvanlar diyorsunuz da normalde yaşayacaklarının 3'te 1'i kadar falan yaşayabiliyorlar maksimum. Her canlı kadar çıt kırıldımlar yani. Siz de sokakta ya da çeşme suyundan içerek hayatta kalabilirsiniz ama yapmıyorsunuz sonuçta. Dikkat edilmesi gerekir yani.

Asıl soruya gelecek olursam fazla su içtiği için olmadığını söyleyebilirim. Çok su içerse maksimum daha fazla çişini yapar. Yaş mamadan olmuş olabilir derdim çünkü mideleri hassas hayvanlar. Her zaman yemedikleri bi şey olunca hafif ishal falan olabiliyorlar. Diğerlerinin söylediği gibi betona yattığı için de böyle bir durumun yaşanmış olması normal. Biraz ters rüzgar almış olsa ya da klimadan falan etkilenebiliyorlar kolayca. Ama ishal daha büyük bir hastalığın semptomu da olabilir. 24 saatten fazla süren ishal için bir veteriner hekime danışılması gerekiyor bu yüzden. Günlerdir ishal olması riskli bir durum.

Janetdm

İnsanlar gibi onlarda bazen betona yattıkları zaman ishal olabiliyorlar, o yüzden olmuş olabilir.

1sukrandemir1

temiz su veriyoruz tabiki de.dün haşlanmış tavuk göğsü vermiştik pirinç lapasıyla sadece tavuğunu yedi.bugün tekrar yapalım teşekkür ederim

NSukun

Suçlamak amaçlı söylemedim yanlış anlaşılmasın bazen insanın aklına gelmiyor çeşmeden verebiliyor sadece hatırlatma amaçlı söyledim geçmiş olsun

Ozge00

Veterineri değiştirin bence. Yediği bir sey dokunmuştur ne demek. Hadi bir sefer neyse ama devam eden ishal Cok ciddi bir durum olabilir. Aksatmadan hemen götürülüp muayene edilmesi lazim. İshal ölüme bile götürebiliyor hayvanı.

bbeyzvv

poposunda dışa dönüklük var mı

sürekli ishal normal bir şey değil başka veterinere gidin bir an önce kan tahlili yaptırın o veterinerin farketmediği hastalık olabilir yavrunun canına mal olabilir

çeşme suyu olayına katılıyorum ben de çeşmeden içiyorum onlar da çeşmeden içiyo bu konu hakkında biri şunu demişti "siz nerden içiyorsanız kedi de oradan içebilir eğer çeşme suyu size zarar vermiyorsa kediye de verebilirsiniz"

sekerfare21

cesmedeki su kisa sureli bir sey yapmaz ama uzun surede izmir’deki suyla bobreklerini iflas ettirirsiniz. mukemmel bir kirec var. 2 yilda 2 kere tuvaletin sifon bolumu bozuldu kirecten. yine gecenlerde camasir makinesi kirecten ziplamaya basladi.
her sehir icin gecerli degil tabii ki de ama kedinize mumkun oldugunca cesmeden vermeyin.

mrrevewee

bio petactive bioderm kedi tabletini önerebilirim hem bağışık güçlendirir hem de ishalini kısa sürede keser

mrrevewee

bağışıklığını***

Ceyday

Yaş mamayı soğuk yediyse ishal yapar yada sinek,karınca,böcek vs. Yediyse de ishale neden olabilir

Leylikak

Benim kesimde ishal olmuştu ishalle beraber iştahsızlık ve halsizlik vardi. Aşırı kilo vermişti nerdeyse bir hafta boyunca bir lokma yedi ve yediği şeyleri kustu veteriner bir tane toz ve iki tane e vitamini verdi. Çok işe yaradı tavsiye ederim