Kedim Zayıf

privacy031

merhabalar.. british kedim erkek ve 3 yaşında. daha önce royal britishe özel mamayı kullanıyordum.. sonra nd kuzu etliye geçtim.. ama kedim olması gerekenden zayıf gibi geliyor. hareketlerinde, dışkısında, enerjisinde bi sıkıntı yok.. kilo aldırmak için ne yapabilirim. acana, orjien mama alsam kilo alırmı ya da tahıl oranı az mamalar yediği içinmi kilo alamıyor.. belli bir süre tahıl oranı yüksek mama alsam kilo alırmı.. yardımcı olursanız sevinirim..

1 CEVAP

poughkeepsie

Sizin için zayıf olabilir, önemli olan veteriner için de zayıf mı? Kedilerde kilo alımı hantallaşmaya sebep oluyor ve obeziteye yol açabiliyor. Eğer olması gerekenden zayıfsa zaten veterinerinizin tavsiyesi ile mama değişirsiniz veya beslenme miktarını artırırsınız. Bunun yanısıra yaş mama ve vitamin takviyesinde daha çok bulunabilirsiniz. Bu sayede yavaş yavaş kilo almaya başlar.