Kedim Koltuğu Tırmalıyor

ceydacelik

Kedimi tırmalama tahtasına alıştıramıyorum. Sürekli koltukları tırmalıyor. Tahtayı 3.5 aylıkken aldık acaba geç mi kaldım diye düşünüyorum. 2 haftadır savaşıyoruz kendisiyle :( Ne yapabilirim alıştırmak için? ????????

7 CEVAP

KedicikDeniz

Kedinin koltuğu tırmalamasının nedeni şu olabilir tırmalama oyuncağı istiyo olabilir.

sekerfare21

Tirmalama tahtasini yemek kabinin yanina koyun. Ben oyle alistirabildim ama hala arada koltugu da tirmaliyor. Bir diger yontem de annelik yapin ona. Kedinizi tirmalama tahtasinin yanina goturun ve kendiniz tirmalamaya baslayin tahtayi. Sizi ornek almasini saglayin.
Yemekten ve uyandiktan sonra kullaniyorlar genelde o yuzden bu ikisine yakin olsun.

Oske22

Her tırmalamaya çalıştığında tahtaya götürün. Tahtaya kedi nanesi sürün diycektim ama daha küçükmüş ilgisini cekmez. Bende surekli perdeyi falan tirmalamaya çalıştığında alip hemen tahtaua götürdum. göstermek icin de kendim tırmaladim hatta 2 güne alıştı zaten hic bir yeri tirmalamiyor artik

EnfalSena

Kedim 2 yaşına geldi bir sene boyunca koltukları tırmaladı üstelik farklı farklı tırmalama tahtası denememize rağmen ama olayı babam çözdü bizim :D kedinin tırmalayacağını anladığı zaman elleriyle tırmalama tahtasından ses çıkarıyor o da görüyor öyle yaptığını geliyor birde oyuncak bağladık ucuna onunla da oynarken aklına geliyor

Fsena

Tırmalama tahtasını koltuğun önüne koyun ve koltuğu her tırmalamaya çalıştığı anda alıp hemen tırmalama tahtasına doğru götürün.ben böylr yaparak alıştırdım

Koltuğunuz deri mi? Ona göre bir şey söyleyeceğim

BalliBadem

Ben asla alıştıramadım koltuklar paramparça yapacak bişey yok canı sağolsun diyip tırnağını kesiyorum