Kedim Koltuğu Tırmalıyor

ceydacelik

Kedimi tırmalama tahtasına alıştıramıyorum. Sürekli koltukları tırmalıyor. Tahtayı 3.5 aylıkken aldık acaba geç mi kaldım diye düşünüyorum. 2 haftadır savaşıyoruz kendisiyle :( Ne yapabilirim alıştırmak için? ????????

3 CEVAP

Hatice00

Ben eve ilk geldiğinde tırmalama tahtasını hazır etmiştim yoksa halıları koltukları tirmalar demişlerdi :) koltuğu her tirmaladiginda onu ordan alın ve tırmalama tahtasına götürün patileriyle onu tirmalattirin bir süre sonra alışır.

hcerenk

her tırmaladığında kol altlarından kaldırarak tırmalama çubuğuna götürdüm sevdim aferiiinnn dedim ödül maması verdim. şimdi sadece çubukla haşır neşirler.

Simgebykl

Koltuğun yanına koyun tırmalama tahtasını ve her koltuğa gittiğindr tırmalama tahtasına götürün