Kedim Çok Öksürüyor. Acil

Janetdm

Bugün sabahtan beri 1,5 aylık kedim öksürüp duruyor. Mamasını yiyor, çılgın gibi oyun oynuyor ama arada öksürük tutuyor. Ne olmuş olabilir???

7 CEVAP

ecmelsoylu

  • Kumu fazla tozutuyorsa

  • Yanında parfüm sıkılıyorsa

  • Alerjisi varsa

  • Astım

  • Kendini yalarken yuttuğu tüyler

  • Yanında sigara içiliyorsa

Kesin şudur diyemeyiz bu sorunların hepsinin belirtisi aynı çünkü, kulağınızı kedinin sağ veya sol tarafına dayayıp dinler misiniz hırıltılı nefes alışverişi var mı?

Janetdm

Eşim evde, akşam eve gidince bakayım.. Tüyler için ne yapmam gerekir. Eğer öyleyse

ecmelsoylu

Akşam bakın eğer hırıltılıysa astım olma ihtimali artar. Kaç aylık kediniz? Tüy yutan kedilerin midesini rahatlatmak için malt satılıyor durumunuz iyiyse gimcat öneririm haftada 1 kez vermenizde sakınca olmaz sanırım çok küçükse kediniz. Malt yerine kefir de rahatlatabilir bence, veterinere gittiğinizde durumu anlatın bizde de vardı muayene sonucu tüylerden olduğunu söyledi umarım sizinki de öyledir

Janetdm

1,5 aylık daha. Geçti öksürüğü ama götürmem gerekir mi yinede

İhmal etme gectı deyıp ertelıyoruz muhtelemen astım yada sokunumsal bırsey tuy olsa kusar yada mutlaka cıkarır demıstı veterınerım en buyuk dusman ucuz tozutan kedı kumları kesınlıkle veterınere götur akcıgerlerını dınlesın streoıd ve antıbıyotık ılac almadan gecmez muhtemelen kı ılerler

Janetdm

proline kullanıyorum ama ne olur ne olmaz götüreceğim.

Herşey olabilir arkadaşın dediği gibi bizdede öksürük problemi vardı balık yağına alerjisi varmış