Kuşumu Nasıl Ferahlatabilirim?

NZI

Bizde havalar baya bi sıcakladı. 45 derece falana yaklaştı. Ve evde kuşum çok sıcaklıyor diye düşünüyorum. Onu ben olabildiğinde ferah tutmak için zaten hep ona fısfısla su sıkıyorum, ara sırada banyo ediyor. Tabi hala sıcaklıyor diye düşünüyorum. Annem kuşum zor nefes alıyo diyo. Onu nasıl ferahlatabilirim? Soğuk su falan versem hasta eder miyim?

2 CEVAP

LadyAndCat

Suluğundaki suyu alıp ağzıyla sağa sola atıp kendini serinletir o...
Soğuk su vermeyin minicik canı var bir de hasta olmasın. O kendinin üzerine su atarak serinler merak etmeyin. Cereyanda da kalmasın üşütür.

NZI

Zaten salonda ve salon pişiyo, bi arasıra klimayı açınca yanımızda geliyo o kadar.