3 Aylık Hasta Kedi

AtakanTe

Muffin 3 aylık, sarman ve tekir kırması bir delikanlı ancak bünyesi hassas ve sürekli hasta oluyor, ilk geldiğinde sokunum yolu enfeksiyonu vardı ve ciddi oranda yüksekti, hayati tehlikesi vardı ancak çabalar sonucu atlattık fakat farklı hastalıkları devam ediyor. Mama olarak bir tavsiye beklemiyorum iyi mamalar kullanıyoruz ancak bağışık sistemini güçlendirici ek gıdalara ihtiyacımız var, aradığımız tek kriter vitamin tekviyesi ve bağışıklık sistemine destek. İlaç aramıyoruz, macun, besin takviyesi vb ürünler konusunda bilgisi olan kişiler mümkünse açıklamalı tavsiyelerde bulunursa minnettar oluruz ve umarım sağlıklı uzun bir ömür için Muffin’e uzanan iyilik eli oluruz. Şimdiden teşekkür ederiz.Fotoğrafları ilk geldiği gün-geldiği gün ve bugün arası-bugün şeklinde sıraladım. ????

6 CEVAP

minky

Öncelikle iyi dediğiniz mama kötü olabilir.2.si GimCat multivitamin malt ve multivitamin tane öneririm

Cansumuezza

Viyo mama immuneks şurup ve yavru kedi vitamini geliyor aklıma şuanlik,cok faydalı oluyorlar.

minky

Mamanın da iyi değil.Şimdi veterinerin önerdi diyeceksiniz ama veterinerler bu mamaları sözleşmeli satıyor.Yani iyi değil derken fiyatını haketmeyen bir mama.

Mamanın İçeriği; Tavuk (%20), pirinç (%16), kurutulmuş kümes hayvanları proteini, mısır gluten, mısır, vitamin E ile korunmuş hayvansal yağlar, hidrolize edilmiş balık proteini, buğday gluten, hidrolize edilmiş hayvansal proteinler, kurutulmuş yumurta, bira mayası, tuz, balık yağı plazma protein, potasyum klorür, bioflavonoidde zengin citric özleri, vitamin A, vitamin D3, vitamin E (tocopherol), vitamin C, bakır, taurin

Glüten ve tahıl var ve fiyatı içeriği haketmiyor.Advance fiyatına daha iyi mamalar mevcut.Yaş mama ise vasat

İçerik : Su, et ve et türevleri (% 4,00 tavuk eti), mineraller, çeşitli şekerler, sebze kaynaklı ürünler.

Analiz : Ham protein % 11,50, ham yağ, % 4,00, ham selüloz % 0,50, su % 81,50, ham kül % 2,50, A vitamini 1415 IU, D3 vitamini 220 mg/kg.

İçerisinde şeker var ve taurin eklemesi yok hatta birşey daha ekleyeyim

Türkiye’de çok satılan, birçok kedisever tarafından da sağlıklı olduğu düşünülen gourmet, halk arasında gurme mamaya bakalım. Öncelikle, Gourmet Gold bir Purina ürünü. Gourmet yaş mama, ProPlan gibi bir marka ile aynı firma çatısı altından çıktığı için bir güven uyandırıyor. Ancak ben her zaman, markaya, pakete değil içindekilere bakarım. Hadi bakalım;

(Negzel tablo yapmışım demi? ???? Her mama için yaptım. AAFCO, FEDIAF değerlerine uygunluklarına göre de boyadım falan. Şuşuonlayn çalışıyor

minky

çalışıyor

AtakanTe

Mama isimlerini söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın; Advance kuru / Gourmet konserve