Kedimi Yeni Kısırlaştırdım Bir Bakabilir Misiniz ?

selincam

merhaba kedimi bu sabah kısırlaştırdım 8 aylık tekir dişi kısırlaştırmaya alındığında henüz kızanı bitmemişti bir çok veterinere sordum bir sorun olmayacağını bellirtti 20 veteriner aramışımdır sonunda çok güvendiğim bir veterinere bugün işlemi yaptırdım şuan 10 saat oldu kendinde bilinci açık mama su yedi çişin yaptı hareketli uyuşuk değil fakat kızandaki gibi biraz önce biraz ses çıkardı ve yere yatıp yuvarlandı ve sürtündü çok mu panik yaptım bilmiyorum bu konu hakkında fikriniz nedir ?? birde dikişlerini yalamaya çalışıyor tabiki engel olmaya çalışıyorum buna bir tavsiyeniz var mı ?? 2 damla kan bırakmış dikiş yerlerinden normal mi ? teşekkür ederim

7 CEVAP

sekersoytolga

Kisirlastirilmis olsa da şu an kanında hormonları mevcut. Net bi süresi yok bunun ama bi kaç hafta icinde kanda üreme hormonu sıfırlandığı zaman kızan hareketleri geçecektir. Sonrasında belki bi süre daha alışkanlık olduğu için yapsa dahi üreme potansiyeli olmadığı için herhangi bi sorun yasamazsınız. Veterinerinize danışırsanız yine aynı cevabı alıcaksınız muhtemelen

Cansumuezza

Kısırlaştırma sonrası kaka biraz sorunlu oluyor 2 gun yapmazsa bir tatlı kaşığı kadar zeytin yağı icirin geçmiş olsun :) benim kedimde kizginliktayken oldu ameliyat cidden insanların abarttigi kadar bir şey yok

Minikmuezza

Yuvarlanip surtunme kizanda ameliyat edildigi icin oldugunu dusunuyorum.kaninda kizanda ameliyat edildigi icin damlamis olabilir cunku bu donemde kanlanmalari daha cok oluyormus.yakalik varmi

LadyAndCat

Kendini yalamaması ve dikişlerini sökmemesi için yakalık takması uygun olur. Kediniz yiyip içiyorsa iyileşmeye başlamış demektir.
1 haftaya toparlayacaktır.
Geçmiş olsun.

Anonymus552223

Veteriner yakalik vermediyse takmayin, estetik dikiste dikisi yalasa da birsey olmuyir yakalik gereksiz bir stres. Ve arkadasin da dedigi gibi vucutta var olan hormonlar atilana kadar kizginlik devam edebilir en fazla 1 haftada gecer

selincam

sabah veterinerimizin verdiği ilacı yutturdum sonrasında ama yedi su içti kakasına henüz çıkmadı ama çişini yapıyor oldukça hareketli verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

selincam

mama yedi yazacaktım ama yedi olarak yazmışım :))