Köpeğimin Arka Ayakları Tutmuyor Hiçbir Şey Yemiyor

dapheads

Köpeğimin arka ayakları tutmuyor hiçbir şey yemiyor çişini düzgün yapamıyor yaşlı bir köpek ve üzeri küçük küçük bir sürü kenelerle dolu yaşından emin değilim 7 8 yaşında olduğunu tahmin ediyorum durumumuz yok veterinere götüremiyoruz ne yapabiliriz

4 CEVAP

dapheads

lütfen belki yardım edebilecek birileri vardır umuduyla yazdım profil fotoğrafında ki köpek ve şuan ki durumu bu

ilanekle

Keneleri için;
Yakın bir eczane veya petshoptan ilaç alıp veribilirsiniz.
Veya bir peçete yardımıyla keneyi cok sıkmadan saat yönüne doğru döndürüp çekin ateşe veya suya atın daha sonra elma sirkesi ile iyice yıkayın.
Yemek yemesi için:
Yağsız dana kıyma alın pişirin sonra bir yoğurda katıp iyice karıştırın. Daha sonra bir tatlı kaşığı ile alıp köpeğin ağzının en arkasına atın ağzını elinizle kapatıp fafif yukarıya kaldırın ve diğer elinizle boğazına çok bastırmadan ovun. Dudaklarını yaladığında yuttu demektir. Bunu tekrar edin ve iyice karnını doyurun.
Bacakları konusunda pek bir fikrim yok . En yakın zamanda veterinere veya barınağa götürün. Yanlış anlamayın barınaklardada veterinerler olur.

ilanekle

Elma sirkesi ile köpeği iyice yıkayın keneler için. Yada bulamadınız diyelim limonu 4 parçaya kesin bir kaba koyun kaba suda koyun bir gece bekletin. Sonraki gün o suyu köpeğinizin üstüne sıkın.

ilanekle

Bu arada kenelerin ölmesi çok sordur o yüzden ateşe veya suya atın ezip bırakmayın.