Kedişimden Mantar Bulaştı

Esraesngl

Merhaba arkadaslar, kedimde mantar hastaligi çıktığından beri temaslarimizi azalttık. Özellikle annem hic bir sekilde temas etmemesine ragmen govdesinde kizarikliklar farkettik. Dokunduğumda pütür pütür sivilce gibi bir suru. İlk dega basimiza geldigi icin size sormak istedim. Kedisinden mantar bulaşan var mi nasil tedavi ettiniz, birde elimde Trosyd mantar kremi var. Onu surdum bugun, yeterli midir

5 CEVAP

TATA4242

Arkadaşlar mantar hakkında epey soru var,filtreye yazarakda ulaşabilirsiniz.
Kediniz için ;
Ecosin
Crystalin sprey
Oceral sprey
Doğal
Elma sirkesi
Lavanta çayı
Sarı Kantaron(tavsiye etmiyorum,alerji yapabilir ama en önemlisi,oral yoldan alınması uygun değil)

Bunlar arasında en zararsız olanları(yani oral yoldan alınmasında sakınca yok)
Elma sirkesi
Crystalin sprey(kısa sürede suya dönüşüyor,epey etkili)
Lavanta çayı

jamesdeen

Bizim yavrucakta da mantar sorunu oluştu. Biz veterinere gittik iğne vuruldu. 2 hafta sonra falan sanırım (tam hatırlamıyorum) bir daha gelin dedi 1 iğne daha vurulacak. Toplamda 2 iğne vuruluyor yani.
Temizleme solüsyonları oluyor sprey şeklinde. O spreylerden birini alın, bir pamuğa sıkıp temizleyin günde 1-2 defa.
Veterineriniz büyük ihtimal krem de vermek isteyecektir. Baştan söyleyeyim kedinize krem sürmek aşşşırı zor. Sürüyorsunuz ama anında yalamaya başlıyor. Oyun falan oynatmaya çalıştım ama aklı sürekli o sürdüğümüz kremi yalamakta.
Uyurken sürelim dedik. Vallahi astronotlardan daha yavaş hareket ederek sürüyoruz ama anında uyanıyor.
Eğer krem alacaksanız bizimki gibi sonuç hüsran olabilir baştan uyarayım :) Ama o vurulan iğne (sanırım aşı o) ve solüsyon yardımıyla temizlemek ile büyük bir aşama kaydettik. Veterinerinize görünün bence :)

gozdeyilmaz

kendiniz için travazol almanızı öneririm kediş için tedaviye başladınız mı acaba? Maalesef ne kadar teması azaltsanızda bulaşabiliyor söylediğim krem iyi gelecektir. Minnoş için eğer ki tedaviye başlamadıysanız kesinlikle ecosin çok geçmiş olsun umarım yayılmaz

Yagizsolakk

Sarı kantaron yagı . 2günde bir batikon. Ve veterinerde iğnesi. Hemen geçiyor. SARI KANTARONU VET.HEKİME DANIŞIN GENEDE.

Esraesngl

Arkadaslar kedi problem degil tedavi oluyoruz zaten. Suan size sorduğum, kediden bize bulaşan mantara napabilirim..