N&D Yi Begenmedi :(

Ceydayyavuzz

Arkadaşlar proplan kullanıyordum kedime. Daha iyi olduğunu düşündüğüm n&d markasına geçiş yapayım dedim ama begenmedi :( aranızda n&d begenmeyip baska kaliteli,ayni fiyat araliginda mama seven kedi sahibi var mi? Kendi kedimle aynı damak tadina sahiptirler bence.

7 CEVAP

jamesdeen

Dostum hangi mamayı alırsanız alın kedinizin beğenmeme veya alerjik bir tepki gösterme olasılığı her zaman vardır.
ND içerik olarak gerçekten kaliteli bir mama ama dediğim gibi her mamada böyle bir olasılık var. Bunun için üreticilere kızamayız elbette. Çünkü insanlar gibi hayvanların da damak tadı aynı olmayabilir :)
Matisse ve Fitmin önerebilirim

jamesdeen

Dostum hangi mamayı alırsanız alın kedinizin beğenmeme veya alerjik bir tepki gösterme olasılığı her zaman vardır.
ND içerik olarak gerçekten kaliteli bir mama ama dediğim gibi her mamada böyle bir olasılık var. Bunun için üreticilere kızamayız elbette. Çünkü insanlar gibi hayvanların da damak tadı aynı olmayabilir :)
Matisse ve Fitmin önerebilirim

Ceydayyavuzz

Tabikide oyle. Kiminin kedisi bayila bayila yiyor N&D yi :) dediginiz markalara bakacagim. Hills nasil sizce?

jamesdeen

Hill's, Proplan.. Bu gibi mamalar aslında gayet iyi. Bizim bu markalara kızma sebebimiz gereksiz pahalı oluşları.
Mesela Proplan ile aşağı yukarı aynı fiyatta olmasına rağmen FitminPurity içerik olarak daha iyi?
Bu gibi sebeplerden ötürü bu markalara kızıyoruz :)
Hill's alabilirsiniz elbette, kötü bir mama değil. Ama tekrarlıyorum hiçbir mamanın ''kediniz kesinlikle sevecek'' garantisi yoktur. Eğer bunu da sevmezse Proplan almaya devam edin bence :D

freepixel

Hill's ortalama bi mama. Matisse ile ND de aynı firmanın (Farmina). Naturea, acana, fitmin birçok iyi mama var gibi piyasada. Maalesef biz de ND yemiyoruz ama ND tam bir fiyat performans maması.

ecmelsoylu

Fitmin, instinct içeriği güzel numune gönderimleri var bide n&d'nin birden fazla aroma çeşidi var bizimki tavuk nar sevmişti balık portakal hiç sevmedi buna benzer bir durum olabilir

Carathras

N&D'nin hangi çeşidini denediniz? Bir çok farklı paketi var veterinerlerde ufak numune paketleri oluyor alıp deneyebilirsiniz, benim veterinerim ücretsiz veriyor.
True Instint - Fitmin - Klicker (üretime başladılar numune talep edebilirsin sitelerinden)
Az Tahıllı olarak ben Mystic kullanıyorum çok memnunum. İçeriği beni tatmin ediyor.

N&D içinde Balkabaklı seriyi önerebilirim tüm kedilerim ayırt etmeden bunu tüketiyor.

Ceydayyavuzz

Veterinerimde sadece proplan mevcut :( biraz proplanci o. Ama su numune gonderen mamalara bakacağım da benim kedimin sagi solu belli olmuyor ki. Ilk nd geldiginde pakedi acip bi avuc verdim hapur lupur yedi. Numunelerde de aynisi olabilir. Dengesiz yani. Bugun koyduklarimi yemis bitirmis. Alismaya basladi sanirim ya da yine dengesizligi tuttu bilmiyorum :D cok tesekkur ederim yorumlariniz icin.