Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Anne kedimin sütünün geri çekilmesi için ne yapabilirim?

bsrdgr
bsrdgr

798 Puan

2 ay once dogum yapan kedim bu hafta aniden kalsiyum krizine girdi, emzirdiği için Kalsiyum değerleri düşmüş bunun sonucunda epilepsi gibi bir kriz geçirip solunumu durma noktasına geldi. Tedavisi bitti ve hekimlerin tavsiyesi üzerine emmemeleri için yavruları evden ayirdik. Çünkü emzirmeye devam ederse tekrar krize girebilirdi. Fakat şimdi de anne kedimin memeleri oldukça süt ile dolu, muhtemelen bu ona rahatsızlık veriyor. Veteriner buz koymamızı söyledi ama maalesef buzu tutmuyor hatta görünce kaçıyor. Başka önerisi, fikri ya da deneyimi olan yardımcı olabilir mi?


12 CEVAP

epiglottis
epiglottis

138556

Kendiliginden gidemeyebiliyor her seferinde. Kiste ceviriyor. Eger cok sertlesirse veterinere goturun antibiyotik falan kullaniyor. Emzirme doneminde kalsiyum hapi veriyorum ben hergun, o olmazsa da yumurta kabugu falan verilmeli. Yani dogurtuyorsunuz ama hicbirsey bilmeden...


epiglottis
epiglottis

138556

O kistler iyice sertlesip kocaman olursa da ameliyatla alinmasi gerekiyor yani veteriner de emzirtmeyin demis ama sut birikmemesi icin care soylememis.


90sude_90
90sude_90

74

sen bişey yapamazsınki o kendiliğinden gidecek benim kediminde yavruları ölmüştü:( onunda sütü kalmıştı kendliğinden gidiyo yani


bsrdgr
bsrdgr

798

@epiglottis Teşekkür ediyorum, bugün kısırlaştırıldı, memesinin şişliğini fark edince diğer veterinerin krem vermemesine de şaşırdı, o sorun da böylelikle çözülmüş olacak.


epiglottis
epiglottis

138556

Ucuz atlatmissiniz. Muhtemelen vucut zaten sut uretmekte zorlandigi için cabuk bitti sutu.


bsrdgr
bsrdgr

798

Doğurtuyoruz ama hiçbir şey bilmeden mi? Kedim zaten hep veteriner kontrolündeydi, uzman biri söylemeden bilemem değil mi kalsiyum hapı verileceğini? Zaten normalde kuru mamaya ek yumurta ile beslenen kedi. Hamile kalmadan önce de kaldıktan sonra da muayene olmuştu. Ani gelişti maalesef. Kimse de hamilelik boyunca kalsiyum hapı ver demedi. 1 hafta sonunda sütü zaten çekildi. Yine de teşekkür ederim.


epiglottis
epiglottis

138556

Umarim kisirlastirirsiniz gecmis olsun.


bsrdgr
bsrdgr

798

@90sude_90 Teşekkür ederim. Artık git gide azalıyor, bugün başka bir veterinerde kısırlaştırma işlemi oldu, memede azıcık kalan sertlik için de krem vereceğini söyledi veteriner.


bsrdgr
bsrdgr

798

Evet, bugün de kısırlaştırma işlemleri için yapılan tahlil sonuçlarına göre korona olduğunu söyledi veterinerimiz. Onunla ilgili süreç de ilerlediğimiz günlerde belli olacak. Dilerim daha fazla canı yanmaz kızımın...


epiglottis
epiglottis

138556

Pati olan mi bade olan mi bu bahsettiginiz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 134 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 23276 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR