Anne Kedimin Sütünün Geri Çekilmesi İçin Ne Yapabilirim?

bsrdgr

2 ay once dogum yapan kedim bu hafta aniden kalsiyum krizine girdi, emzirdiği için Kalsiyum değerleri düşmüş bunun sonucunda epilepsi gibi bir kriz geçirip solunumu durma noktasına geldi. Tedavisi bitti ve hekimlerin tavsiyesi üzerine emmemeleri için yavruları evden ayirdik. Çünkü emzirmeye devam ederse tekrar krize girebilirdi. Fakat şimdi de anne kedimin memeleri oldukça süt ile dolu, muhtemelen bu ona rahatsızlık veriyor. Veteriner buz koymamızı söyledi ama maalesef buzu tutmuyor hatta görünce kaçıyor. Başka önerisi, fikri ya da deneyimi olan yardımcı olabilir mi?

12 CEVAP

Anonymus552223

Kendiliginden gidemeyebiliyor her seferinde. Kiste ceviriyor. Eger cok sertlesirse veterinere goturun antibiyotik falan kullaniyor. Emzirme doneminde kalsiyum hapi veriyorum ben hergun, o olmazsa da yumurta kabugu falan verilmeli. Yani dogurtuyorsunuz ama hicbirsey bilmeden...

Anonymus552223

O kistler iyice sertlesip kocaman olursa da ameliyatla alinmasi gerekiyor yani veteriner de emzirtmeyin demis ama sut birikmemesi icin care soylememis.

90sude_90

sen bişey yapamazsınki o kendiliğinden gidecek benim kediminde yavruları ölmüştü:( onunda sütü kalmıştı kendliğinden gidiyo yani

bsrdgr

@epiglottis Teşekkür ediyorum, bugün kısırlaştırıldı, memesinin şişliğini fark edince diğer veterinerin krem vermemesine de şaşırdı, o sorun da böylelikle çözülmüş olacak.

Anonymus552223

Ucuz atlatmissiniz. Muhtemelen vucut zaten sut uretmekte zorlandigi için cabuk bitti sutu.

bsrdgr

Doğurtuyoruz ama hiçbir şey bilmeden mi? Kedim zaten hep veteriner kontrolündeydi, uzman biri söylemeden bilemem değil mi kalsiyum hapı verileceğini? Zaten normalde kuru mamaya ek yumurta ile beslenen kedi. Hamile kalmadan önce de kaldıktan sonra da muayene olmuştu. Ani gelişti maalesef. Kimse de hamilelik boyunca kalsiyum hapı ver demedi. 1 hafta sonunda sütü zaten çekildi. Yine de teşekkür ederim.

Anonymus552223

Umarim kisirlastirirsiniz gecmis olsun.

bsrdgr

@90sude_90 Teşekkür ederim. Artık git gide azalıyor, bugün başka bir veterinerde kısırlaştırma işlemi oldu, memede azıcık kalan sertlik için de krem vereceğini söyledi veteriner.

bsrdgr

Evet, bugün de kısırlaştırma işlemleri için yapılan tahlil sonuçlarına göre korona olduğunu söyledi veterinerimiz. Onunla ilgili süreç de ilerlediğimiz günlerde belli olacak. Dilerim daha fazla canı yanmaz kızımın...

Anonymus552223

Pati olan mi bade olan mi bu bahsettiginiz

bsrdgr

Bu bahsettiklerimin hepsi Pati

Tugbammc

Merhaba, kediniz mastit olmuş olabilir aynı sorunu bu hafta ben yaşadım kedimin memeleri kolum kadar şişti, sürekli bağırıyordu. Bu durum için antibiyotik tedavisi uyguluyoruz bugün 3.günü şişlik ve sertlik biraz indi ve yumuşadı. Memelere asla dokunmayın ve mutlaka bir hekime götürün.