Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Smokin Kedi

mfkuvan
mfkuvan

180 Puan

Anket

Smokin
(16 oy)
British
(5 oy)
Diğer
(5 oy)
Toplam (26 oy)

İlk kez kedi sahipleneceğim. Smokin çok güzel bir yavru var nasıl bir cins sahiplenmeli miyim yoksa cins bir kedi mi almalıyım


12 CEVAP

Sudeckmkc
Sudeckmkc

12708

Cins alın mutlaka. Petshoptan üretim evlerinden alacağınız eklem ağrıları çeken solunum yolu sıkıntısı yaşayan kedileri alın binlerce lira ödeyin. Ne diye zar zor yaşamaya çalışan sokaktaki barınaktaki kedileri bedavaya sahiplenip hayatlarını kurtarasınız ki.


Linsenpai
Linsenpai

114858

Kedilerin sakinlik yaramazlık gibi özellikleri karakterine bağlıdır cinsle alakası yoktur. Geçici evlerinde yuva bekleyen bir sürü kedi var onlardan birini sahiplenebilirsiniz. Hayvan ticaretini ve hayvanlara tecavüz ettirip makine gibi doğurtan iğrenç insanları desteklemeyin.


epiglottis
epiglottis

138570

Siz bilirsiniz, guzel diye kedi almayin, sevdiginiz icin alin. Yoksa bıkarsiniz. 5-10 aylik donemde, bebeklikteki kadar şirin olmayabiliyorlar, cok hareketliler, boya gidiyorlar zayif kalabiliyorlar. Böyle olunca şirin degil diye sokakta bulmasin kendini (bana gore her zmana sirin ve guzel)


dilaraxx
dilaraxx

113030

Sokaklar sahiplenilmeyi bekleyen kedilerle dolu. Oradan bir daimi bir dost edinebilirsiniz.


blue_hpood
blue_hpood

11393

almayın. sahiplenin lütfen. sokaktan ya da barınaktan bir can kurtarın, hayvan ticaretine destek olmayın..


hcetky
hcetky

74

Sadece sevimli diye alırsanız bir süre sonra kediniz ile yapamaz hale gelirsiniz. Sonuçta kedi ne kadar tatlı olursa olsun tatlı olmayan yanları da var. Örneğin evdeki eşyaları tırmalaması ailenizin tepkisini almanıza sebep olabilir. Yada kumunu temizlemek, kediniz hasta olduğunda duyulan üzüntü, evde almanız gereken birçok tedbirler, evin düzenini değiştirmeye kadar iten durumlar, bazı fedakarlıklar vs. Ama kedi ile yaşamak için bir canlı aldığınızda bu durumları zaten isteyerek yada hemen kabullenerek yaşarsınız. Sadece tatlı diye almayınız en azında bu durumları tekrar düşünerek sahipleniniz.


epiglottis
epiglottis

138570

Sahibi iyi bakarsa mutlu mesut yaşarlar, ama yavrulari satmak ugruna hayvani defalarca dogurtursa acı içinde yaşarlar. Veya hediye diye alınanlar bıkılınca o evden o eve sahiplendirilir. Sakin diye alınıp sakin cıkmazsa kendini sokakta bulabilir.


mfkuvan
mfkuvan

180

İhtiyacı olan bir yavruyu sahipleneceğim teşekkür ederim herkese :) sadece cins kediler hiç tırmalamaz ısırmaz diye duymuştum o yüzden sorma gereği hissettim. Yoksa tüm kedileri ben de çok seviyorum hepsi çok masum çok sevimliler.


Linsenpai
Linsenpai

114858

"cins kediler hiç tırmalamaz ısırmaz diye duymuştum" bunu cins kedi üreticileri ortaya atar hep. Ve bazıları gerçekten öyle neden biliyor musunuz? Suratı basık kediler düzgün nefes alamıyor, çoğu cins kedi eklem ağrısı çekiyor ve daha az hareket ediyor, çünkü HASTALAR. Çok fazla acı ve sağlık problemi yaşıyorlar yaşam süreleri de diğer kedilere göre daha az.


Isırma tırmalama gibi şeyler hayvanın karakterine bağlıdır aynı insanlarda olduğu gibi. Burda cins kedisi olan ve hiç kucağına alıp sevemeyen çok insan var mesela.


JeRim
JeRim

735

Sokaklarda onlarca muhtaç kedi var peki kim onları sevecek


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 224 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 23276 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR