Hasta Sokak Kedisi

unienx

Merhaba arkadaşlar bugün eve dönerken cılız bir sokak kedisi peşimize takıldı. Evde besleyebildiğimiz kadar besledik, yemesinde bir sıkıntı yok. Kaç aylık olduğunu bilmediğimizden annesini-varsa ve sütten kesilmemişse- aramaya çıktık. Yaklaşık 3 saat civara baktık-kedi ile birlikte- ama bir şey bulamadık. Dişleri keskin olmasa da ısırabilecek düzeyde kendi kedimden yola çıkarak çok da küçük olduğunu sanmıyorum, fotoğrafını koydum. Asıl konuya gelirsek kedinin burnu tıkalı, gözlerini de kısarak bakıyor. Grip olduğunu düşünüyorum. Gece yağmur yağdığından üşümesin diye içeri aldık. Bu yasak süresince ne yapabiliriz?

3 CEVAP

Anonymus552223

3 4 aylik rahatlikla var zaten annesi coktan birakmistir. Zayif oldugu icin oyle gorunuyor. Iyi besleyin sicak tutun. Bugun alabiliyorsaniz kedi antibiyotigi alin, yakin eczanelere gitmek serbest ama kedi ilaci var midir hepsinde bilmiyorum tabi. Ilac ismi sorabileceginiz veteriner var mi? Evdeki kediye cok yaklastirmayin bi de kumlari da ayri olsun

Anonymus552223

Iştahlari da cok kesik oluyor. Bizde bir tane vardi sadece ac bitir yemisti. Normalde zararli bisey ama kokusu yogun oldugu icin onu yedi sadece, kendine gelsin diye bir sure vermistim. Susuz da kalir su icirin gerekirse şringayla. Ama yemiyo diye birakmayin. Sicak buhar da ise yariyormus insanlarda oldugu gibi

Anonymus552223

Sicak buhari ben denemedim bu arada. Cok da yakmayacak sekilde yapabilirsiniz hayvani korkutmadan. Genel olarak evde nem olmali