Lösemi Aşısı Hakkında Düşünceleriniz Ve Tecrübeleriniz Neler

buseekucukgol

kedim yaklaşık üç aylık, yavaş yavaş aşılarını oluyor. lösemi aşısını birçok yerde okuduğumda kediyi bitkin düşüreceği vb durumlar yazıyor. duyduğum kadarıyla da veterinerler isteğe bırakıyormuş lösemi aşısını. veterinerimizle görüştüm olması zorunlu gerekli dedi. sizin veterinerleriniz bu konuda neler düşünüyor yardımcı olursanız sevinirim..

9 CEVAP

Ben yaptırdım bu şekilde yan etkileri olmadı ama yaptırmadan önce lösemi için test yaptırmak gerekiyor çünkü taşıyıcıysa aşı sonrası çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.

bademthecatt

Hekim gerek yok dedi bende yaptırmadım

mishathecat

Ben de yaptırdım ve hiçbir sorun olmadı halsizlik vs gibi, aynı yaramaz çocuktu yani. Ama test yaptırmadan aşısına kalkışmayın çünkü lösemi varsa ve aşı yaptırılırsa 24 saat sonra ölme gibi kötü sonuçlar oluyormuş

nilayy24

Ben yaptırdım kedim 3 aylıkken normal aşı takvimine göre. Veterinerimize söyledim, halsiz düşürüyormuş ağır gelir kaldıramaz vs diye korkuyorum diye, hastalığa yakalanırsa çok daha kötü dedi ve normalde de bu takvimi uyguluyoruz dedi. Eğer kediniz ayakkabılara falan gidiyorsa evde oralardan kapabilirmiş. Ben yaptırdım evet halsiz düştü akşama kadar yattı ama düzeliyor başka bir yan etki görmedik

Zynpkck

Benimde kafam çok karıştı ya iki doz yaptırdım veterinerimiz test falanda yapmadı ama şuan bakıyorumda ucuz kurtulmus miniğim bu yıl tekrar geldi zamanı acaba yaptırmalımıyız hiçte dışarı çıkmaz

Anonymus552223

Pek bilgim yok veterinerim hic bir zaman yapalim demedi ben de yaptirmadim

buseekucukgol

teşekkür ederim yanıtlarınız için

Alaracatlover

Ben sadece birinciyi yaptırdım

En son 2 sene önce yaptırdım. Bir daha yaptırmayacağım, gerek yok demişti vererinerim