Lösemi Aşısı

bilgeeda

Merhabalar, kedimin benden önceki sahibi iç dış parazit hariç hiçbir aşısını yaptırmamış ( şu an 8 aylık) bende 10 gün arayla aşılarını yaptırmaya başladım dün de lösemi aşısı yapıldı. Ama eve gelip araştırdığımda ( geç kaldığımı biliyorum) bunun çok tehlikeli olduğunu 24 saat içinde kedimin ölebileceği vs yazıyordu. Veteriner de bu konuda hiçbir bilgilendirme yapmadı ve aşı öncesi test de yapmadı. Kedim şu an gayet iyi görünüyor ama bir şey olur diye korkuyorum. Sizce lösemi aşısı kedimi öldürür mü??

6 CEVAP

bademthecatt

Hayır öldürmez endişelenmeyin ama lösemi aşısına gerek yok bidaha yaptırmazsınız

mishathecat

Önce test yapılması lazım (bence). Bir de ben lösemi aşısını gereksiz bulmuyorum. Başka kedilerle temas ettiğinde eğer o kedilerde lösemi varsa ya canlıyı da geçtim dışardan eve geldiğinizde ayakkabınıza bile sürtse kapabilir yani lösemiyi (fazla mı abartı oldu bilmiyorum) 2-3 senede bir yapılan bir aşı. Lösemi olduğunda da tedavisi yok (aşı %100 korumuyor ama önlem sonuçta)

dilaraxx

Gerekli bir aşı değil.

bademthecatt

Test yapmıyo ki hiç bi vet zaten bu aşıyı vurmadan önce hekimler kedi dışarı çıkmıyorsa gerek yok diyolar

dilaraxx

Herşeyi geçtim test olmadan yapması anlamsız

dilaraxx

Veteriner ilk başta gerekli olmadığını söylediği için bu aşıyı hiç yaptırmadım bugüne kadar sadece lösemi belirtileri varsa yapılması gerek diye biliyorum