Kedi Ağız Sağlığı

blue_hpood

kedimin eski sahibi dişlerini hiç fırçalamıyordu, ben de alıştırana kadar solüsyon tarzı bir şey kullanmayı düşünüyorum. ne kullanabilirim? marka önerisi olanlar?

12 CEVAP

bademthecatt

Dentavedin veda ağız kokusunu önlüyor tartar taş oluşumunu engelliyor gingivit tarzı problemleri geçiriyor sadece kliniklerde satılıyor biraz pahalı ama çok etkili ve bitkisel ürün

blue_hpood

bi’ bakayım ona. teşekkürler:)

Oske22

Veteriner bana gerek olmadığını söyledi. Sürekli yaş mama yetmiyorsa sorun olmazmış. Yanlış mi ki bu?

bademthecatt

Rica ederim :)

blue_hpood

ben iki günde bir yaş mama veriyorum fakat vermesem bile temizlemek istiyorum, sağlık açısından.

Oske22

Bilemiyorum, hic fircalamadim ben. Duydum birkaç kere ama gerekli olmadığını söyleyince vet hic yeltenmedim. Zaten benimki o eli parçalar da hayata fircalatmaz dişlerini :D

blue_hpood

suzi online sitesinden diş fırçasına alışması için gerekli adımlar yazıyor, ben oradakini uygulayacağım. hiç olmadı, sprey falan var sanırım, kullanabilirsiniz. fazla önemsenmiyor fakat ileride sorunlara yol açabilir.

Kuzucansu44

Diş fırçası ve macunu dışında ben şu ürünleri kullanıyorum:
Gimcat Denta Tabs
Bioline Kedi Tartar Önleyici Ağız Bakım stick
Bio Petactive Biodent Hexidine( bu sadece ağız kokusunu önlüyor.)

bademthecatt

Suzide dentavedin kullanıyor suzanda

blue_hpood

ben orada şu markayı gördüm,
crystalin. olmadı bunu deneyeceğim

bademthecatt

Veda Dentavedin Kedi Ve Köpekler İçin Ağız Ve Diş Bakım Jeli 15 gr
Köpekler için, ağız içi sağlığını korumak amacıyla özel olarak üretilmiş, yaraların iyileşmesine yardımcı, %100 bitkisel ağız bakım jeli.

  • % 100 bitkiseldir, 25 adet şifalı ot kompleksinden oluşmaktadır.

  • Sağlıklı dişeti oluşumunu sağlar.

  • Ağız kokusuna yol açan bakterileri yok eder.

  • Diş eti ve ağız mukozasında oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

  • Düzenli kullanımda diş eti hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.

Ürünün İçeriği;
Propolis özü, klorheksidin biglukonate, şifalı bitki özleri (papatya çiçeği, muz yaprağı, kızılağaç sapları, dilenci kene çimi, civan perçemi otu, kekik otu, karahindiba kökü, huş ağacı tomurcuğu, purpurea ekineza, atlaçayı yaprakları, rhododendrontomentosum sürgünleri, kadife çiçeği, okaliptüs yaprağı, meyan kökü, ısırgan yaprakları, çam tomurcukları, atkuyruğu otları, celandine otları, mor otlar, dulavrat otu kökü ve rizomları, çayır kökleri, cudweed otu, kekik otu, ıhlamur çiçekleri) ve distile su.

Ürünün Kullanım Şekli;

  • Ağız içerisinde diş etlerine, yaralı veya hasar görmüş bölgeye direk damlatılarak kullanılır.

  • Günde 2 kez, 2-3 damla uygulanması tavsiye edilmektedir.

  • İyi bir sonuç için 10 gün kullanılması tavsiye edilmektedir.

blue_hpood

Kuzucansu44 çok teşekkürler:)