Köpeğim Çok Isırıyor + Kedimle Anlaşamıyorlar

Nukte

Arkadaşlar 2 aylık bir köpüşüm var, sürekli ısırıyor diş kaşıntısından olsa gerek bir de sürekli havlıyor. :( Hatta havlamak değil hırlamak diyebilirim korkmaya başladım. Bunları azaltmanın bir yolu var mı acaba?

Bir de kedime sürekli hırlıyor vurmaya çalışıyor kedim 1 yaşında bu arada. Kedim korkup yükseklere çıkıyor bunları birbirlerine nasıl alıştırabilirim?

3 CEVAP

nejadekoldas

Hırlama olayının aynısını 2 aylıkken eve getirdiğim sibirya kurdu kızım yapardı. Oyun esnasında, şebeklik yaparken hep hırladı abartısız. O esnalarda hırladığı zaman ona karşı kızgınca bakıp sakın, bak vallahi mahvederim ve dilini kopartırım gibi laflar ettim. Bi süre umursamadı tabi şebeklikle hırlamaya devam etti ama ısrarla sakın sakın diyince şuanda bu durum çok çok azaldı, bu sakın lafını kararlı şekilde söylemeyi bence deneyin.
Kedi konusuna gelince bence kedinize vurmaya başladığı an yüksek sesle aniden ikaz edin köpeğinizi, mutlaka sesinizin tonundan korkup zamanla kedinizi hırpalamayı bırakıcaktır. Kolay gelsin şimdiden:)

nejadekoldas

Ani yüksek sesle olucaktı o

Nukte

Teşekkür ederimmmm