Mama Tavsiyesi

kivanckas

Öncelikle hayırlı sabahlar hayırlı bayramlar herkese.

RC, N&D, Pro Plan haricinde kullanabileceğimiz biraz daha uygun fiyatlı kuru mama tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Örneğin Felicia gibi mamaların fiyatına göre kalitesi nedir? Farklı hangi mamaları önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.

34 CEVAP

Carathras

Rica ederim, biraz araştırırsan göreceksin, Hermos Pet üretici firmaları bu markaların, sektörde toplam 5 markaları var,

Paw Paw ve My Food Ekonomik sınıf için fiyatlarına ve içeriklerine bakarsan da Paw Paw, Micho / Mito My Food da Bonacibo benzeri bir mama belki bir tık altı.

BeneFit ise klinikler için hazırlanmış açıkçası çok araştırmadım bazı web sitelerinde bulmak mümkün benim ihtiyacım olmadı klinik mamasına ihtiyacım olduğunda veterinerim de Farmina VetLife, Virbac ve BeneFit var. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz bunlara :/

Az Tahıllı ve Tahılsız sınıfta ise Mystic ve Klicker markaları var.
Ben içerik olarak tatmin oldum ve Mystic almaya başladım 5 kedim, 3 adet ailelerimizin kedileri gayet sıkıntısız tüketiyor henüz olumsuz bir belirti yok. Burada da kullanan arkadaşlar var şimdilik çoğu memnun 1 kişiden olumsuz bir yorum görmüştüm objektif olmak gerekirse. Malum her can sevecek diye birşey yok denemeden bilemeyiz.
Tahılsız olarak da Klicker üretilmeye başlandı. Açıkçası yerli hiçbir mama firmamızda Mystic ve Klicker benzeri bir ürün yok, piyasadaki ihtiyaca güzel cevap vermişler.
Düşük tahıllı diye satılan yerli mamaların içerisinde pirinç ve mısır var bu olmamalı.
Açıkçası ben çok ümitliyim umarım bu mamalar yeterince iyi olur devamlılığı artar ve biz N&D gibi mamalara bu paraları ödemek zorunda kalmayız.

Carathras

Aynen dediğin gibi önemli olan zararlı tahılların olmaması...
Ben Klicker'ı deneyeceğim mutlaka umarım diğer yerli firmalar da daha iyisini yaparlar umutluyum...
Mystic ile de şimdilik sıkıntı yok ama yasaklar bittiğinde tüm çocukları genel bir kontrol için veterinere götüreceğim o ara gerekli kontrolleri yaptıracağım bakalım...

Matisse bakabilirsiniz. N&D ile aynı firma. Alt segment ürünü bi tık

Mervebaran

Cat Chow kullanabilirsiniz pro planın bir tık alt kalitede olan maması fiyatı da uygun

alina_

Felicia ile yanı fiyat BonaCibo ve vancat var.Onun dışında profine yada MyStic.Matisse nd nin 10 tık altı falan.İçşnde zararlı tahıllar çok ve et oranı %32 ile sınırlı

Kedimiriltisi

Kisirlastirana kadar biz royalle devam ettik. Edebilirsiniz bir sakinca gormuyorum ben. Hicbir saglik sorunumuz cikmadi.

kivanckas

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum cevaplarından dolayı, şimdilik Rc ile devam edeceğiz daha sonra uygun olan mamayı bulup deneyeceğiz bakalım, hayırlı bayramlar tekrardan herkese sağlıcakla kalın.

Iltu

Pro Choice kullanabilirsiniz biz gayet memnunuz

kivanckas

@Carathras aynen N&D gerçekten çok pahalandı. Mama talebini nerden yapabiliriz?

BalliBadem

Mervebaran ve busemischa,
Catchow da sadece %2 et var mama önerirken biraz araştırın lütfen ve friskies de aynı

kivanckas

@Carathras anladım, çok teşekkür ederim :)

kivanckas

@Carathras evet verdiğiniz linklere bakarken araştırdım biraz, gördüm o markaları.

Klicker'ı bende merak ediyorum ama şuan herhangi bir kötü etkisi olur mu bilmiyorum sonuçta yeni bir mama daha kullanan yok yakın zamanda insanlar kullandıkça onlardan kötü bir etkisi olup olmadığı hakkında bilgi alıp ona göre deneyebiliriz.

Tabii ki her kedi her mamayı sevmek zorunda değil deneyip göreceğiz bakalım. Hangisinin iyi olacağını.

Tahıl ve Mısır içeriğinin olmamasına veya az olmasına, et oranının yüksek olmasına elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Dediğiniz mamaları araştırıyorum sizlerin görüşlerinden faydalanıyorum tekrardan teşekkür ederim.

Kontesiim

Bende kızıma golosi kullanıyorum çok memnunum sorun yaşamadim tavsiye ederim.

kivanckas

Teşekkür ederim, Matisse yi duymuştum kullanan arkadaşlar varsa uzun süreli kullanımda bir problem yaşayıp yaşamadıklarını söylerlerse sevinirim.

kivanckas

@bademthecatt tamamdır dediklerinize bakacağım teşekkür ederim.

Brit care ve profine kullandınız mı kötü bir etkisi oldu mu?

Bir şey daha sormak istiyorum yavruyken 1 yaşına kadar Royal Canin'le devam etsek 1 yaşından sonra bu tarz biraz daha uygun fiyatlı mamalara geçsek sorun olmaz öyle değil mi yemesi için önceki mamasıyla karıştırıp mı vermeliyim?