Kedimin Serinlemesi İçin Ne Yapabilirim?

fatmatina

Arkadaşlar Merhaba malum havalar çok sıcak sanıyorum ki herkes aynı dertten muzdarip.Tinam da sanırım sıcaklardan dolayı çok halsiz oluyor oyunun ortasında nefes nefese kalıyor ve direk olduğu yere uzanıyor arada serinlesin diye ellerimi soğuk suyla ıslatıp patilerini avucuma alıyorum bazen de ıslak bir bezle tüylerini ıslatıyorum okşayarak ancak bu yaptıklarım doğru mu değil mi emin değilim ve serinlemesi için başka ne yapabilirim??

4 CEVAP

fatmatina

Evet özellikle sıcak olmamasına dikkat ediyorum dediğiniz gibi soğuk olması da midesine zararlı gün içinde evde olmadığından ilgilenemiyorum ancak işten dönünce:(

miamisi

kullanmadıgınız bir havluyu hafif nemli bırakacak şekilde yere serin..serinlemek için üstünde yatacaktır. ya da siz ara ara nemli bir havlu ile silebilirsiniz pati altlarını kulaklarını...

fatmatina

Evet öyle yapıyorum tam ıslak olmuyor korkmasın diye nemli bırakıyorum o an serinliyor ama yine halsizleşiyor ve hafif nemlense bile tüyleri çok çabuk kuruyor sürekli klima açamıyorum hasta olmasından korkuyorum hapşırık vs olur diye havluyu yere sermeyi denememiştim teşekkürler onu deneyeyim pencerenin tam önüne sandalye ayarladım genelde orda uzanıyor bazen gidip duşun mermerine uzanıyor halsiz haline dayanamıyorum hele gündüz ben işteyken daha fena oluyordur:/

patkam

Sularını sürekli tazelemeyi unutmayın yani çok çok soğuk olmasın ama sıcakta olmasın