Mantar?

blue_hpood

arkadaşlar, bugün fark ettim.. bizim panterin gözünün yanında ufacık bir alanda tüy dökülmesi var gibi ve biraz kızarık. mantar mı acaba?

9 CEVAP

bademthecatt

Yanmadınız sakin olun küçücük bişey vücudunun çoğu yerine mantar bulaşmış kedi iyileştirdim Banada bulaşmadı :D kabuklanma varmı o bölgede? Alerji veya egzama da olabilir

Dange_

Sürekli kaşıyor ve Deri ile birlikte çekince dökülüyorsa mantardır eldivensiz kedinize temas etmeyin 1 ay önce benimde kendimde vardı ve bana geçerek mantar vücuduma yayıldı spreyini kullandığım halde geçmiyor çok titizlik istiyor bir an önce iyi bi veterine götürün bence

blue_hpood

şu yasak kalkar kalmaz gideceğim. eğer mantarsa yandık. teşekkür ederim.

hakzombi

Yasakta da veterinere gidebilirsiniz. Yolda çevrilseniz bile sorun olmuyor vete gidiyorum diyince. Bayramda bile açık vetler olacaktır. Çok geçmiş olsun.

blue_hpood

bilmiyordum, teşekkür ederim:)

bademthecatt

Mantar kabuk kabuk oluyor genelde tüyleri çektikçede kopuyor birkaç gün gözlemle artacak mı vs egzama alerji konusu kediden kediye değişir birçok kedi kullanıyor N&D hepsinde aynı olmuyor umarım geçer malesef arada böyle durumlar olabiliyor bizde matissede egzama sorunu yaşıyoruz geçmiş olsun :)

Nanelimon16

Öncelikle merhaba arkadaşlar konuyu görünce yeni başlık açıp kalabalık yapmak istemedim. Bizim çocukta 2 hafta önce buna benzer bir döküntü olmuştu, geçtiğimiz cuma akşamı eve döndüm ve kaşıyarak kanatmış kulağını tüyleri dökülmüş. Veterinere gittik 1 doz mantar aşısı oldu, sabahlari batikon akşamları travazol kullanıyoruz ama dikkatimi çeken şey babür kulağını nadiren kaşıyor. Lütfen yardımınızı esirgemeyin. Bu arada bizde ND kullanıyoruz

blue_hpood

bademthecatt çok teşekkür ederim:)

blue_hpood

bademthecatt korkuyorum mantarsa diye ya:/ kabuklanma falan yok sadece derisi kızarmış ve sanki böyle kepeklenme gibi ama minnacık, kepeklenme bile değil, derisi biraz tuhaf. ama çok küçük bir yer sahiden. korkum şu, n&d egzema yapıyor diyorlardı, umarım ondan kaynaklı değildir, annem öldürür beni 400 lira verdim mamasına:D