Kedimin Gözü

Nilaymercan

Arkadaslar hepinize iyi bayramlar
Kedim 2 saat once gayet saglikliydi oyun oynadik falan neşesi iyiydi ama simdi burnu ve gozu akiyor gozunu açamıyor bi gozune elimle baktim gayet normal diger gözü fotograftaki gibi .uyuyor olmasiyla alakasi yok bi gozu normal bi gözü farkli.
Suan yurume mesafemde bi veteriner yok malesef goturemiyorum ama evde yapılabilcek bi tedavi varmidir.
Cay pansuman terramicyn falan uygulayanlar var ama cokta detayli anlatılmamış yada ben bulamadim telaştan yardimci olup akil verebilirseniz cok mutlu olurum.
Simdiden tesekkurler hayirli bayramlar

4 CEVAP

Gkocg

Enfeksiyon kapmış gibi sanki. Ilık suyla ıslatılmış pamukla temizleyip teramisin göz (göz olmasına dikkat) merhemi ya da gentagut damla damlatabilirsiniz bence. Bu ikisinde steroid de yok, yani olası bir kornea çiziği varsa da zarar vermez. Fırsat bulursanız vete danışırsınız

Cansumuezza

Uyanıkken bir resim atarsanız yardimci olabiliriz belki

Nilaymercan

Uyanikken tek gözü tamamen kapalı ama biri acik digeri kapali

Burnu da akıyorsa veya hapşırıyorsa alerji de olabilir. Siz ılık çayla pamuk yardımıyla gözünü silebilirsiniz. Ardından da arkadaşların dediği gibi gentagut veya tobrased damlatabilirsiniz.